אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
על אופנתיות ואופניים
דנה בן שלום
כשחושבים על עיר ואופניים חושבים על אמסטרדם, או קופנהגן, בהן תרבות האופניים היא מושא להערצה.
להמשך »
הרהורים על כסא
טל אמית
את סטפן לגנר אני פוגשת כמה שעות לפני פתיחת התערוכה "הישן החדש" במוזיאון. לגנר הוא לא רק אחד המעצבים המציגים בתערוכה, הוא יד ימינו של אוצר התערוכה, פולקר אלבוס והגיע לסייע לו בהקמה.
להמשך »
מו"פ מעצבים
ספריית החומרים
ערב מו"פ מעצבים שהתקיים לאחרונה בחולון, בשיתוף ספריית החומרים ומעבדת הפאבלאב הציג את נקודת המפגש בין חומרים, עיצוב, טכנולוגיה וקהילה.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
אירועים
עיצוב טרי

פרויקט מקורי משותף של ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ופאבלאבIL

Jacquard 2.0  - מלאכה דיגיטאלית וחדשנות בחומר

חומרים חדשים מציפים את עולם העיצוב

חומר חדש היום הוא תוצר של הנדסת חומרים מתקדמת או של מפגש יצירתי בין חומר גלם לטכנולוגיות ייצור ידניות ודיגיטליות.

שיטות הייצור הדיגיטליות הן הכלי העכשווי ביותר הנתון בידי המעצב

טכנולוגיות אלו נכנסו לשימוש לראשונה כבר לפני כמאתיים שנה בעולם הטקסטיל, עם המצאתו של נול הז'קרד - מכונת ה CNC (ייצור ממוחשב) הראשונה. הנול המקורי איפשר שליטה בכל חוט באריג באמצעות הוראות בינאריות בכרטיסיות מנוקבות ("הקובץ") ובתפעול אוטומטי ("מכונה"). כך ניתן היה ליצור טקסטילים עם דוגמאות מורכבות, חופשיות ועשירות. כיום קבצים גראפיים השולטים בקרן לייזר מאפשרים חופש דומה על ידי חיתוך ועיבוד של משטחים מחומרים שונים.

Jacquard 2.0 היא חשיפה סלקטיבית של שכבות הבד בשימוש רגיש בקרן הלייזר.
תכנון המשטח הוא תרגום חופשי של דוגמת ז'קרד מסורתית לשיטת הייצור החדשה. קילוף איטי ומבוקר של השכבות חושף עומק ועושר צבעוני והופך את היריעה למשטח תלת מימדי. המפגש הייחודי ביריד "עיצוב טרי" מתקיים בתמיכתו של מוזיאון העיצוב חולון ומאפשר מרחב ניסיוני ליצירה ולחדשנות.

החומרים לפרויקט באדיבות נוסבאום טקסטיל.
עיצוב ופיתוח השיטה: אריאל בלונדר ושירה שובל


יום רביעי, 22/5/13 21:00 | זה עיצוב או אמנות?

פאנל על ההבדלים בין עיצוב לאמנות, אספנות עיצוב והשוק המקומי. עם פזית אופנר דינס, יועצת וחוקרת עיצוב מהמאה ה-20 ועיצוב עכשווי, גל גאון, בעלי טאלנטס דיזיין, חגית פלג רותם, עיתונאית גלובס. בהנחיית העורכת הראשית של המוזיאון מיה דבש.


"ספריית החומרים מארחת" - רצועה קבועה בסלון צבע טרי שתתקיים לאורך ימי פעילות היריד.

שיחות קצרות בנות חצי שעה, שתנהל שירה שובל, מנהלת ספריית החומרים עם מעצבים המציגים ביריד אשר יחשפו תהליכים ושלבים בפיתוח חומרים.

22/5, יום ד', 19:00 - עץ: בין דימוי לחומר, בהשתתפות שרון סידס ודניה צלמינסקי

23/5, יום ה', 19:00 - עיצוב קרמי עכשווי: גישות שונות לעבודה בחומר, בהשתתפות אילה סול פרידמן ודניאל זליג

24/5, יום ו', 15:00 - חיבורים חדשים: מעצבים תעשייתיים פוגשים מעצבי טקסטיל, בהשתתפות מיקה בר ו- producks, נעמה הופמן ודקלה בן ארי

25/5, יום ש', 15:00 - מתכלים: החיפוש אחר עיצוב מקיים, בהשתתפות טליה מוקמל, עדיטל אלה


רצועת משפחה

25/5, יום ש', 16:00 - חומרים מתגלגלים: מאיזה חומרים מורכבים מוצרים ולמה? בהשתתפות אמנון זילבר - מנהל אגף חינוך, מוזיאון העיצוב חולון


ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון מאפשרת הצצה לעולם החומר, לפיתוחים ולחידושים הטכנולוגיים החמים ביותר בתחום כיום בעולם. בחלל ההשראה של הספרייה אפשר לבחון חומרים שונים זה לצד זה, לשנות את ההקשר המקובל שלהם וליצור קשרים חדשים עם יוצרים ממגוון תחומים. הספרייה פועלת כמנוע לחדשנות וליצירתיות והינה הזרוע המקשרת בין רעיון לחומר, בין עיצוב לתעשייה ומהווה נקודת מפגש למעצבים הרוצים להתעדכן בנעשה בעולם החומר כיום.
לספריית החומרים מנוע חיפוש, המקיף מסוגו בישראל, בו מפורטים החומרים המוצגים בספרייה הפיזית, מקוטלגים על פי מאפיינים טכניים וצורניים. אתר האינטרנט של הספרייה ובו מאגר המידע פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

פאבלאבIL הינה מעבדת ייצור דיגיטלית קהילתית, מיזם משותף של החוג לעיצוב פנים במכללה למינהל והמרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. זהו מקום להגשים חלומות בחומר, במגוון אמצעים לעשייה המחברת בין הווירטואלי לפיזי: מייצור בCNC דרך הדפסה תלת מימדית ואלקטרוניקה. הפאבלאב הינה גישה חדשה לטכנולוגיות עדכניות, מרחב יצירה חדש, זירה לחדשנות, למחקר, ליצירה יזמית ואינטרדיסציפלינרית.


לראשונה השנה יתקיים יריד עיצוב טרי 1 בהשתתפות עשרות מעצבים ישראלים 21 - 25 במאי 2013, ימים שלישי עד מוצ"ש במרכז הלוגיסטי החדש, תל-אביב - יפו, רחוב תל גיבורים 48, דרום תל אביב

יריד האמנות צבע טרי הוקם לפני שש שנים. השנה מרחיב צוות היריד את פעילותו גם לתחום העיצוב. ביריד עיצוב טרי יוצגו פרויקטים נבחרים של מעצבים ישראלים מובילים, גלריות וחנויות עיצוב, שהוצעו על ידם ונבחרו על ידי צוות האוצרות של היריד. כן יוצגו ביריד עיצוביהם של 33 מעצבים צעירים שהתקבלו לחממת העיצוב, במודל חממה הדומה לזה של יריד צבע טרי. 

http://www.freshpaint.co.il

עיצוב טרי 1 | ספריית החומרים

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס