אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
"משבר? איזה משבר? סלון העיצוב כאן!" | Salone del Mobile 2013
מיה דבש
כמעט כל מי ששב מתערוכת העיצוב במילנו עסק בשני נושאים עיקריים: מזג האוויר והמשבר הכלכלי. נדמה שאפילו תיירי העיצוב הנאמנים ביותר החלו לפקפק אם מילנו היא עדיין בירת העיצוב הבינלאומית.
להמשך »
הקובעים חוק לעצמם
טל אמית
קובייה שעיצב רונן בבלי מדגימה את הרעיון שעומד במרכזה של התערוכה "הקובעים חוק לעצמם" המוקדשת לעבודות עיצוב של סטודיו מג'נטה - לעצב באופן באופן נטול תכתיבים חיצוניים.
להמשך »
שלום לתמימות
עדי המר יעקבי
באס משקף לנו באופן כמעט בלתי אמצעי את מה שאנחנו נוטים לחשוב על תערוכות או מוצגים בתערוכות. במיצב "באס הגיע לעיר!" הוא מזמין אותנו לקרקס שלו – קרקס תמים לכאורה שתפקידו לבדר ולשעשע א
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
אירועים
שבוע העיצוב חולון 2014

 

מגוון אירועים ותערוכות בחולון לכל המשפחה במהלך חול המועד פסח 16.4 - 19.4

אתר שבוע העיצוב חולון 2014:
 http://holondesignweek.co.il

עמוד הפייסבוק של שבוע העיצוב חולון:
https://www.facebook.com/holondesignweek

תערוכה חדשה במוזיאון:

"משחקים במוזיאון העיצוב"
מרחבי דמיון לילדים כפי שהם נוצרים בידי מאיירים, מעצבים ואדריכלים בשדה האיור העכשווי ובעולם מגרשי המשחקים.
לפרטים נוספים >>

במהלך התערוכה ייחשף פרויקט אינטראקטיבי חדש שנוצר על ידי המעבדה לאינטראקציה של HIT, במסגרתו יוצבו שתי עמדות זהות במוזיאון העיצוב חולון ובלונדון שיאפשרו למבקרים בחולון ובלונדון לחלוק עולם וירטואלי משותף, במקביל. כחלק מהפרויקט, יוכלו המבקרים בשני המקומות לצייר, לסרוק ציורים ולגלות מה קורה להם כשהם נשלחים לעולם וירטואלי משותף. על הציורים הסרוקים תפעל מערכת חוקים המחקים חוקים פיזיקאליים בעולם האמיתי. העולם הווירטואלי שנוצר נמצא בתנועה מתמדת, כך שהציורים יעברו מחולון ללונדון וההפך שוב ושוב. התנועה תאפשר למבקרים ליצור במשותף, ציורים המתייחסים לציורים הקיימים - ואף להתכתב זה עם זה באמצעות ציור. פרוייקט ייחודי זה מתקיים הודות לתמיכת תוכנית ה-BIARTS לחילופי תרבות של המועצה הבריטית, משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט בישראל.

* במהלך ימי חול המועד פסח הכניסה לתערוכה תהיה ללא תשלום בחסות בנק הפועלים במסגרת פרויקט "פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל"

כנס מקצועי ומפגשים בין מעצבים מקומיים לבין משלחת של מעצבים ויצרנים אוסטרים מתחומי עיצוב שונים יתקיימו במוזיאון בין התאריכים 23-22.4. לחצו כאן למידע נוסף >>


תערוכות עיצוב לרגל שבוע העיצוב חולון:

טכנולוגיות ילדות | איתי אהלי | מעבדת עיצוב, מוזיאון העיצוב חולון
המעצב איתי אהלי, בוגר HIT ואיידהובן, הולנד, ייצר מיצג סביב "טכנולוגיות ילדות" המשתף את המבקרים בחוויה ששואבת השראה מהילדות אך מתרחשת בקנה מידה שונה ובכלים חדשים. לפרטים נוספים >>

"פלטפורמה" | אוצר: ד"ר גיא מורג- צפלביץ' גלריית המשכן בית מאירוב 
תערוכת ראשונה של מעצב הנעליים עודד ארמה: תהליכי עבודה ושיתופי פעולה עם מעצבים ואמנים מובילים. לפרטים נוספים >>


"תור הזהב" | אוצרת: שירי שוץ חקלאי
 גלריית החווה
שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין מעצב הקרמיקה סמי די והאמן הרב תחומי רונן שהרבני. לפרטים נוספים >>


"הומור בראש חוצות" | אוצר: יורם א. שמיר
 | תערוכת חוצות בשדרות דב הוז
תערוכת כרזות של מסעות הסברה הומוריסטיים של רשויות השלטון, תעמולה פוליטית נשכנית ואירועי תרבות מחויכים.
לפרטים נוספים >>

"פקס ישראליאנה" | אוצרים: אסף כהן וגו'אנה אסרף (פאבליק סקול) בשיתוף צבי אלחייני (ארכיון אדריכלות ישראל) | גלריית ויטרינה
אוסף יצירות מודרניסטיות ישראליות מקום המדינה ועד 1977. לפרטים נוספים >>

"מכתמים" | גלריית חנקין
מעצבת הטקסטיל והצילום דליה ברקי מציגה עבודות משלבות בין טכניקות עטור טקסטיל וצביעה לבין צילום והדפס דיגיטאלי על בד ונייר. לפרטים נוספים >>

HIT - המכון הטכנולוגי חולון, מציג: "העיצוב יוצא לרחוב":
"מיני תערוכות" במרחב האורבני ובקניון חולון, "וירוסים במתחם" - הפרעות מחתרתיות במתחם המדיטק ותערוכות "באמצע" של המחלקה לעיצוב תעשייתי בנמל יפו. לפרטים נוספים >>

חברת "פיטרו" משיקה מיצב אינטראקטיבי בשם "משחקי מנהלים":
תצוגת מוצרים יצירתיים ומפתיעים מעולם הריהוט המשרדי העכשווי תוך כדי פעילות ומשחק בניחוח של ילדות. לפרטים נוספים >>

Piece of Mind
תערוכה חדשה לארטדירקטור רוני שוקרון והצלם עידו וולפמן בעלי המיזם "House of Nona" - בית ליצירה ישראלית בדגש על אוונגרד. בתערוכה יוצגו אביזרי ראש אופנתיים העשויים מחומרים שונים ביניהם מתכת, נייר, פלסטיק ואחרים, בהשראתה של מלכת הדראג נונה שלאנט (Nona Chalant). לצד המיצגים יוצגו בתערוכה צילומים של נונה המדגמנת את אביזרי הראש השונים.

The Renaissance of Men Style
קולקציית אביב-קיץ 2014 של מעצב האופנה מעוז דהאן (Maoz Dahan). מעצב האופנה מעוז דהאן בעל מותג האופנה "נובוריש דוג" מציג בתערוכה את קולקציית אביב-קיץ 2014. קולקציית גברים מקורית, המורכבת ממגוון בגדים אלגנטיים ומודרניים על טהרת הצבע השחור. תוך שימוש במגוון חומרים טקסטיליים שונים הנותנים רבדים עמוקים ופרשנויות חדשניות לצבע הקלאסי. ההשראה לקולקציה מגיעה מקו התפר שבין הגותיקה לרנסנס. 

יריד מעצבים ישראלים


Dalia Barkey | Holon Design Week 2014
בתמונה: עבודה של דליה ברקי מתוך התערוכה "מכתמים" בגלריית חנקין

BiArts


פלטפורמה, תערוכת יחיד ראשונה למעצב הנעליים, עודד ארמה. בתערוכה יציג ארמה את קולקציית קיץ 2014 ואת תהליכי העבודה העומדים מאחורי יצירת הקולקציה. כמו כן יוצגו שיתופי פעולה אמנותיים של ארמה עם אמנים ומעצבים מובילים בהם דינה שנהב, זוכת פרס משרד התרבות לשנת 2014, האמן רונן רז ואחרים. אוצר התערוכה: ד"ר גיא מורג צפלביץ 

תור הזהב, תערוכה הצוללת אל חוויית הילדות של כל אחד מאיתנו ובוחנת כיצד צובעת הנוסטלגיה את זיכרונות הילדות שלנו בזהב, ומכסה במעטה נוצץ צלילים וקולות מעולמות אחרים. העבודות בתערוכה, פרי שיתוף פעולה ייחודי בין האמנים סמי די ורונן שהרבני, משחקות על קו התפר בין זיכרון למציאות ומביאות למפגש המערער על מיתוס הילדות הזהובה. אוצרת התערוכה: שירי שוץ חקלאי.

הומור בראש חוצות, תציג מגון רחב של כרזות, פרסומי חוצות אשר היוו מכשיר עיקרי להעברת מסרים של גופים פוליטיים, כלכליים ותרבותיים לפני עידן המדיה האלקטרונית. אוצר: יורם א. שמיר.

פקס ישראליאנה, בתערוכה יוצג אוסף של יצירות מודרניסטיות ישראליות מקום המדינה ועד 1977 המציגות את הלך הרוח של התקופה: מינימליסטית, מתומצתת וסוציאליסטית, בניסיון למצוא את המכנה המשותף שבין היוצרים המודרניסטים שפעלו בישראל. אוצרים: אסף כהן וגו'אנה אסרף בשיתוף צבי אלחייני (ארכיון אדריכלות ישראל)

מכתמים, דליה ברקי, מעצבת טקסטיל, תציג עבודות המשלבות בין טכניקות עיטור טקסטיל וצביעה לבין צילום והדפס דיגיטאלי על בד ונייר. 

עיצוב יוצא לרחוב הוא פרויקט ייחודי של המכון הטכנולוגי חולון לרגל שבוע העיצוב 2014.
במסגרת הפרויקט יציגו סטודנטים מהפקולטה לעיצוב תערוכות קטנות במרחב האורבני בחולון: בקניון חולון יוצגו סוסי נדנדה תלויים מעל ראש הצופים בהשראת קרוסלות בלונה פארק. בנוסף, יוצג בקניון שלב חצי גמר ב"תוכנית ריאליטי לכיסאות", חמישה כסאות ישנים אשר עברו מניפולציות שונות, ליד הכיסאות יוצב קלפי בחירות כאשר הקהל יתבקש להצביע ולהשפיע על הזוכה.
במהלך ארבעה ימים יהפכו כיכר וויצמן ורחבת מוזיאון העיצוב חולון למתחם משחקי רחוב בעיצוב מחודש. קלאס, חמישה מקלות, דמקה, חמור, תופסת, גולות ועוד, יהפכו לאטרקטיביים היום בדרכים גרפיות ותלת ממדיות.
ברחובות העיר ובגני סיפור תתקיים "ספריית פופ אפ". זוהי תערוכה נודדת של ספרי ילדים אותם איירו סטודנטים מ-HIT המחוברת לאופניים. כשמגיעה הספרייה למקום היעד נפתחות מתוך האופניים מספר זרועות המאפשרות למבקר קריאה באמצע הרחוב.

"צעצועים לבעלי חיים" היא מיני תערוכה שתוצג בשתי חנויות ברחוב שנקר. בתערוכה יוצגו עיצובים חדשניים למוצרים לבעלי חיים, הן מוצרים שפותחו לאזור הבית והן צעצועים למשחק בחוץ. 

"אנימציה פעם והיום", בספריית מדיטק חולון יוצגו על מסכים מספר סרטוני אנימציה שנעשו במחלקה לתקשורת חזותית במכון, לצד פנקסי אנימציה המיועדים לדפדוף של הצופה ולחשיפתו לדרך בה עשו סרטי אנימציה בעבר.

עוד יציגו הסטודנטים את "וירוסים במתחם" - השתתפות "מחתרתית" בתוך חללי מוזיאון העיצוב והמדיטק. כך למשל מעקות צדדיים יהפכו למתקן תרומה, עמדה להכנת מטוסים מנייר ועוד.

כמו כן, כמידי שנה תתקיים תערוכת "באמצע" של המחלקה לעיצוב תעשייתי, אשר כשמה כן היא, מתקיימת באמצע שנת הלימודים ומציגה חתך רוחבי של כלל פעילות המחלקה. התערוכה כוללת קרוב ל-200 עבודות סטודנטים מהשנה האחרונה, שעוצבו ונבנו על ידי הסטודנטים במגוון רחב של קורסים, שיתופי פעולה עם חברות מסחריות ושיתופי פעולה עם ארגונים חברתיים וקהילתיים. התערוכה תתקיים בנמל יפו.

חברת "פיטרו" מצטרפת אף היא לחגיגות שבוע העיצוב חולון 2014 ומשיקה מיצב אינטראקטיבי בשם "משחקי מנהלים".
משחקי המנהלים של היום אינם עוד משחקים קטנים ומהודרים היושבים על שולחנו של המנכ"ל, הם נמצאים בכל מקום בסביבת העבודה, שהפכה למגרש משחקים של רעיונות ושל חדשנות. בתוך חללי התצוגה של פיטרו, יוכלו המבקרים לחוות ולגלות מוצרים יצירתיים ומפתיעים מעולם הריהוט המשרדי העכשווי תוך כדי פעילות ומשחק בניחוח של ילדות.

במסגרת שבוע העיצוב חולון 2014 תגיע מאוסטריה משלחת של כ-15 מעצבים ויצרנים מתחומי עיצוב שונים למפגשים מקצועיים עם מעצבים ישראליים, פנלים והרצאות. זוהי השנה השלישית שהמוזיאון מזמן למעצבים הישראלים אפשרות למפגשים אישיים עם אנשי מפתח בסצנת העיצוב העולמית, השנה יגיעו להתארח במוזיאון בכירים בתעשיית העיצוב האוסטרית. האורחים יפגשו עם מעצבים שונים על פי תחומי עניין ויסיירו באזור התעשייה בחולון, תל אביב וירושלים. הביקור הוא שיתוף פעולה בין המוזיאון למחלקה הכלכלית בשגרירות אוסטריה, תל אביב.

בתמונה המובילה: מתוך תערוכת היחיד "פלטפורמה" של המעצב עודד ארמה בגלריה מאירוב

לאתר עיריית חולון לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס