אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
רון בלב ועציץ ביד | המוזיאון פוגש את קהילת העיר חולון
צוות אגף חינוך
להמשך »
המסע האחר לפולין
צליל בוסנק
צליל התארחה יחד עם חברה ללימודים, במחלקה לעיצוב גרפי של האקדמיה לאמנות בגדאנסק שבפולין, בשלהי הסמסטר האחרון של השנה. היא בחנה מה קורה מחוץ לכותלי סמינר הקיבוצים בו היא לומדת וגילתה
להמשך »
הפצה ופיזור בין המרווחים
נתלי כהן
בתערוכה ננדו: המרווח שבין לבין, מתאפשרות לנו אינסוף חוויית שיטוט. לתפיסתה של נתלי כהן, הדרך המעניינת (והמערערת) ביותר היא כנראה להתפזר, וללכת לאיבוד, במיוחד אם נעקוב אחר מושג ה'הפצ
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > עבר
מבט על
משקפיים
20 דצמבר -  27 מאי, 2017
אוצרים

אוצרת: מיה דבש
אוצרת משנה: הדר גורליק 


לקטלוג התערוכה>

מעצבים

Reddish
אוטוטו
לוקה אור
טל ארז  
מאיה בן דוד ואורי בן צבי
דנה בן שלום
איה בנטור
אוהד בנית
ברנוביץ'+קרוננברג
טל גור
דב גנשרוא
חנן דה לנגה
עודד ובמן
אסף וינברום
יסמין וינוגרד
רונה זינגר
עדי זפרן ויסלר
ספי חפץ
עזרי טרזי
אנוק יוסבשוילי וירון שמרקין
אריאל לביאן
פיני ליבוביץ'
עינת לידר
איתי לניאדו ושירה קרת
גרגורי לרין
מג'נטה
איתי נוי
שי ניפוסי
ניל ננר
אורי סאמט
סטודיו Bakery
סטודיו ב’
סטודיו Producks
קובי סיבוני
עודד עזר ושני דבורה
אילון ערמון
עומר פולק
חיים פרנס
מיכאל צינזובסקי
יעקב קאופמן
אברהם קורנפלד
ורד קמינסקי
גלית שבו
דגנית שטרן שוקן
הילה שמיע
איתן שריף וסיגל ברנוביץ'

קישורים

כתבו עלינו:

פורטפוליו 8.11 > 

DEZIGNZOOM 8.11 >

סלונה >

נועה ארבר >

עכבר העיר >

אתר עיריית חולון >

צף, כתב עת יוצר >


וואלה בית ועיצוב > 

תערוכה

לאור הביקוש, התערוכה הוארכה ותנעל ביום שבת, 27.5
Happy Hour בימים שלישי, חמישי ושבת, 18:00-14:00 - כניסה במחיר מיוחד. רק 25 שקלים למבוגר. 
*למידע נוסף > 

"יתכן שהכותרת מבט על - משקפיים, שניתנה לתערוכה המתקיימת במוזיאון העיצוב בחולון, צנועה מדי לממדים ולתכנים שמוצגים בה. התערוכה עוסקת בהרבה יותר מאשר מבט על - סקירה אודות משקפיים. כוחה של התערוכה מצוי בהיקפה ובמטענים הנדירים שלה, באוצרות הקוהרנטית ובעיצוב האסתטי שמסבים אותה לתערוכה חשובה וערכית מכל זווית ראייה שהיא גם ללא משקפיים." (נעה ארבר)


האם אנחנו רואים את העולם כפי שהוא? האם הראייה פועלת כמו מצלמה, מצלמת רצף של פעולות אובייקטיביות, כפי שנדמה לנו? והעין, האם היא משקפת את העולם באופן אופטי ישר ושקוף?
בסיפור הנודע בגדי המלך החדשים המלך צעד עירום בפני כל העם ועד שהילד הקטן לא צעק "המלך הוא עירום!" איש לא ראה או אמר דבר. הצופים היו כלואים בעוורונם בדיוק כמו כל אדם המתבונן בעולם. הראייה עצמה, מן הסתם, לא השתנתה לאורך ההיסטוריה אבל המשמעות ללא ספק השתנתה. משמעות זו אינה תלויה בראייה הפיזיולוגית אלא בהקשר התרבותי.

הקשרים תרבותיים הם אלה שמנחים אותנו לאורך תערוכה זו העוסקת במשקפיים וראייה, דרך נקודת המבט האנושית. כמו אובייקטים רבים בעולם החומרי, למשקפיים יש ביוגרפיה עשירה אבל יותר מאשר עובדות היסטוריות, ביוגרפיה זו משקפת מערכות תקשורת, שכבות של זיכרון ושינויים תרבותיים וכלכליים. ההיסטוריה של המשקפיים היא היסטוריה של תרבות.בגלריה העליונה אנו מציגים את המסע שעברו המשקפיים דרך חמש תחנות תרבות. בגלריה זו מוצגים מעל 400 פריטים מהאוסף הנדיר, בקנה מידה בינלאומי, של האספן והאופטומטריסט קלוד סמואל - החל מהמאה ה־ 17 ועד ימינו. המסע של המשקפיים שמתחיל בעולם הרפואה, כאביזר שהומצא לתיקון פגם וסבל מתדמית בעייתית לאורך שנים, ממשיך במשקפיים כאמצעי לקומוניקציה ומשחקי חברה, ומסתיים במשקפיים כמוצר צריכה המגדיר זהות.

בגלריית ד״ר שולמית כצמן (הגלריה התחתונה) מוצג פרויקט ייחודי שבו מעצבים ואדריכלים מקומיים מציעים את הפרשנות שלהם לשאלה:
מה הם משקפיים? ומרחיבים את מושג הראייה והאופן בו אנו תופסים את העולם. באמצעות טכנולוגיות מפתיעות, חומרים חדשניים, כושר המצאה והומור, מקבץ העבודות בגלריה זו מאפשר לנו מבט על תפקידו של המעצב כמתווך, מתרגם ופרשן. הפרשנות כאן אינה גוף אוטונומי, מנותק מהקשרים אלא חוליה בניסיון להבין תופעות תרבותיות ולהעניק להן משמעות.

במעבדת העיצוב אנו עוסקים בתיקון המציאות דרך הפן העתידני של משקפיים: סרטי קולנוע במציאות מדומה - בשיתוף סינמטק חולון, התנסות באפליקציה להתאמה אישית של משקפיים והתנסות חופשית ב"מיחדוש" משקפיים בבית מלאכה לתיקון וחידוש משקפיים, בשיתוף .REFORMA Eyewearבמסדרון ההיקפי ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן מציגה את התערוכה בדיקת ראייה - מסע דרך שלושה מוקדי ראייה: מיקוד, צבע ומרחק תוך הצגת פרשנויות עיצוביות, חומריות וטכנולוגיות לאתגרי ראייה מסוגים שונים.

נקודות המבט השונות האלו המשתרעות על פני המוזיאון כולו שזורות כאן זו בזו ומציעות מבט אחר על ראייה ומשקפיים.

pq Eyewear by Ron Arad>>>


 

 

 

תערוכות
עיצוב אופנה
עיצוב תעשייתי
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס