אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
מהו אוסף המוזיאון
עדי המר
להמשך »
שרפרף אחד או יותר
עדי המר
השעות שבילתה עדי במחיצת השרפרפים במהלך התחקיר לתערוכה אפשרו היכרות עמוקה וירידה לפרטים. בשבועות הקרובים, נעלה כאן בכל כמה ימים שרפרף אחד, נמקד בו את המבט ונספר את סיפורו.
להמשך »
גלגלים כחול לבן - מארק דונדה
דיאגו פרילוסקי ואודליה לביא
ביקור בלעדי ואישי בסדנאות העכשוויות ביותר בייצור אופני "בוטיק" כחול לבן בסרטים המוצגים בתערוכה "ללא מעצורים" והפעם - סדנת הייצור של מארק דונדה.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > עבר
קוטור חדש, איריס ואן הרפן
מאוסף מוזיאון חרונינגר
22 נובמבר -  07 מרץ, 2015
אוצרים

סו-אן ואן דר זיפ
מארק ווילסון

מעצבים

איריס ואן הרפן

קישורים

הקולקציות בתערוכה:

עורבים כימיים

עשן מזוקק

פלישת קרינה

חניטה

סינסתזיה

מיקרו

אסקפיזם

קריסטליזציה

קפריולה


קריאה נוספת:

"איריס ואן הרפן" מאת יוג'ין רבקין

"דרושה שמלה לאירוע סוף העולם" מאת טל אמית

מוזיאון חרונינגר

יצירת "שמלת המים" עבור דפני גינס


איריס ואן הרפן ו"החשיבה האחרת" - ניו יורק טיימס

תערוכה

פתיחה: 22 בנובמבר 2014
נעילה: 7 במרץ 2015

תערוכת יחיד של מעצבת האופנה ההולנדית איריס ואן הרפן הנודעת בזכות פריטי הלבוש המתוחכמים והפיסוליים שלה המושפעים מהטכנולוגיות של המדפסת התלת ממדית.

איריס ואן הרפן (ואמל, 1984) נמנית בין מעצבי האופנה הצעירים הבולטים של היום. תערוכה זו תציג מבחר מתוך הקולקציות שלה, משנת 2007 ועד היום. ואן הרפן היא בוגרת ArtEZ Institute of the Arts בארנהם, הולנד, היא התמחתה בין השאר גם אצל אלכסנדר מקווין, ובשנת 2007 השיקה מותג על שמה. העיצובים שלה הופיעו בירחוני אופנה כמו Vogue, Numéro, ו-Dazed & Confused. בשנת 2010 השיקה ואן הרפן קו נעליים במהדורה מוגבלת בשיתוף עם United Nude. בשנת 2011 התקבלה ואן הרפן כחברה בארגון היוקרתי Chambre Syndicale de la Haute Couture.

איריס ואן הרפן ידועה בזכות עיצוביה יוצאי הדופן בהם היא משלבת אמנות מסורתית ועבודת יד דקדקנית עם טכניקות חדשניות כמו הדפסה תלת-ממדית. החומרים בהם היא בוחרת להשתמש גם הם יוצאים דופן - עור בעיבוד מיוחד, ציוד שייט סינתטי, ועצמות מטריות ילדים - מהם היא יוצרת פסלים חזותיים מרהיבים, לעתים בעלי סילואט לא שגרתי, שנראים בו זמנית גם אורגניים וגם עתידתניים, ואשר נוטים לבלבל מעט את הצופה. ואן הרפן מתייחסת לאופנה כאל צורה של ביטוי עצמי, ובהקשר זה, לבישות אינה מהווה עבורה נקודת מוצא. ייצוגי הדימיון וההתלבטויות שלה מרכזיים לעבודתה של המעצבת. היא מאפשרת לעצמה להיות מובלת על ידי האינטואיציה שלה והתהליך היצירתי.

לכל קולקציה הנרטיב שלה. למשל, קולקציית Radiation Invasion מדברת על הקרינה והאותות הבלתי נראים מסביבינו שמאפשרים טלקומוניקציה. קולקציית Synthesia יוצאת מתוך תופעה נוירולוגית בה חל עירוב בין תפיסות חושיות. יש אנשים שיכולים "לראות" מוזיקה, למשל, או "לטעום" צבעים. את ההשראה לקולקציית Micro שאבה ואן הרפן מעולם המיקרואורגניזמים.
עבודתה של ואן הרפן מתכתבת עם תחום עניין חשוב במוזיאון חרונינגר: הממשק בין אמנות, עיצוב, ואופנה. היצירות שרוכש המוזיאון בתחום זה הן יצירות מוזיאוניות בעלות תכונות פיסוליות וקונספטואליות שמעוררות מחשבה נוספת על תופעת האופנה.

קריאה נוספת:

* "איריס ואן הרפן" מאת יוג'ין רבקין, מייסד ועורך המגזין StyleZeitgeist, ניו יורק

"דרושה שמלה לאירוע סוף העולם" מאת טל אמית

פעילויות ואירועים במהלך התערוכה:

מבוגרים:
* שיח גלריה - מידי יום שבת בשעה 12:00, נערך בגלריות המוזיאון שיח גלריה בהנחיית מעבצים ישראליים היוצרים בתחום המידול הדיגיטלי והחדשנות הטכנולוגית. לפרטים נוספים ופירוט המנחים לחצו כאן >>
ילדים:
* שבת משפחתית במוזיאון - חווית עיצוב משותפת לכל המשפחה בכרטיס אחד הכולל כניסה לתערוכות וסדנה לילדים. לפרטים נוספים לחצו כאן >>

צילומים בגלריית התמונות: © Iris van Herpen & Groninger Museum

תערוכה זו נוצרה במוזיאון חרונינגר, הולנד

התערוכה מתקיימת בתמיכת שגרירות הולנד בישראל ובסיוע הקרן לתעשיות יצירתיות, הולנד

גלריית דר' שולמית כצמן | צילום: שרון דרעי
איריס ואן הרפן
עיצוב בינלאומי
עיצוב אופנה
איריס ואן הרפן
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס