אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
גיליון #2
אוקטובר - דצמבר 2010
כתבות
עדי שטרן זכה בפרס בינלאומי
צוות המוזיאון 08 דצמבר, 2010 /

Adi Stern


מערכת השילוט במוזיאון העיצוב חולון בעיצובו של עדי שטרן, ראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, זכתה בפרס, מהיוקרתיים בעולם העיצוב הגרפי והטיפוגרפיה, "מועדון המעצבים הטיפוגרפים של טוקיו" (Tokyo Type Directors Club). הפרס מוענק מדיי שנה וזוהי הפעם הראשונה שהוא מוענק למעצב ישראלי.

בעשור האחרון זכו בפרס המעצבים נוויל ברודי, ג'ון מאדה, סטפן סגמייסטר
וג'ונתן ברנברוק.

מתוך ההודעה לעיתונות:

הפרויקט במוזיאון בחולון נבחר מתוך כ-3,200 עבודות שעמדו לשיפוט, והוא יוצג באפריל 2011 במסגרת תערוכת הפרס בגלריה Ginza Graphic Gallery בטוקיו ולאחר מכן באוסקה.

פרס המעצבים הטיפוגרפיים של טוקיו, בין היוקרתיים והחשובים בעולם העיצוב הגרפי והטיפוגרפיה, הוענק לשטרן על עיצוב מערכת השילוט הייחודית במוזיאון, ובכללה עיצובו של פונט עברי במיוחד עבור הפרויקט.

המערכת מאתגרת את המקובל בתחום ועושה שימוש בחיצי הכוונה לבנים על רקע קירות לבנים. החיצים, הניכרים בעיקר הודות לצל שהם מטילים על הקיר, נובעים מתוך קירות המוזיאון ומתפתחים מדו-מימד לתלת-ממד. בצורתם, החיצים מזכירים את תנועת רצועות הקורטן המקיפות את המוזיאון.

Adi Stern
צילום: אלעד שריג

המערכת שעוצבה היא נוכחת ונוחה לשימוש, ועם זאת שקטה ולא מתחרה באדריכלות האקספרסיבית של בנין המוזיאון.
שטרן סיים את לימודי תואר ראשון בהצטיינות במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים ולימודי תואר שני בהצטיינות בעיצוב פונטים וטיפוגרפיה, באוניברסיטת רדינג בבריטניה.
הוא מעצב גרפי שמשנת 1994 מוביל סטודיו לתקשורת חזותית וטיפוגרפיה המתמחה בעיצוב עבור לקוחות בתחום התרבות והאמנות.

Adi Stern
צילום: אלעד שריג

משנת 1997, הוא מרצה וחבר סגל במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. בנוסף, הוא כותב ומרצה על העיצוב וההיסטוריה של האות העברית. ב-2008 הוא התמנה כראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.
בין לקוחותיו לאורך השנים ניתן למנות את מוזיאון תל-אביב לאמנות, להקת המחול בת-שבע, מיקרוסופט סיאטל, ארה"ב, המרכז הבינתחומי הרצליה, פסטיבל ישראל, התזמורת הקאמרית הישראלית, האופרה הישראלית, מוזיאון העיצוב ועוד.
עבודותיו של שטרן השתתפו בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכו בפרסים שונים בניהם:

- אמן נבחר של הקרן למצוינות בתרבות (2002)

- Gateways: an international exhibition of book covers, Porto, Portugal

- We Love Books, Mois du graphisme d'ֹchirolles, France

- Art & Design Institute of China, Hangzhou, China

- International Graphic Design Biennial, Brno, Czech Republic

- The International Poster Triennial, Hong Kong

- Moscow International Graphic Design Biennial, the Golden Bee 7

Adi Stern
צילום: אלעד שריג

כתבות
מוזיאונים בעידן הדיגיטלי
מיה דבש
נראה כי דווקא בעידן שבו אנחנו הולכים ומתרחקים מן הממשי לעבר מציאויות וירטואליות, ומתקשים להבדיל בין אמת לבדיה, אנשים מחפשים ודאות, קוהרנטיות ורצף. ההשפעות של המהפכה הדיגיטלית הן לא רק חשיפה לאפשרויות בלתי מוגבלות אלא גם לתחושה מתמדת של בהלה והיאחזות בכל מה שהוא אמתי לכאורה, ממשי וודאי.
להמשך »
כתבות
שמלות מתגלגלות
יפעת הולנדר אמר
דרך סיפורן של כמה נשים אמיצות ופורצות דרך בוחנת יפעת הולנדר אמר את תפקידם של האופניים ככלי לשחרור האישה.
להמשך »
כתבות
שעשוע רציני
סו אן ואן דר זיפ
זוהי תמונה משפחתית כמעט אידילית: חיימה חיון עובד בעוד בנו הצעיר ישן בעגלה, ואשתו, האמנית והצלמת נינקה קלונדר, מתעדת את תהליך הציור במצלמתה. לקראת תערוכת היחיד שלו במוזיאון חרונינגר, המציינת את עשר השנים הראשונות שלו כמעצב/אמן, התמקמה המשפחה במחסן המוזיאון בחרונינגן לכמה ימים כדי לאפשר לאמן לצייר כמה ציורים גדולים על קנבס.
להמשך »
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס