אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
בעקבות "מבני נייר"
שירה שובל | ספריית החומרים
בניגוד להרבה חומרים מתקדמים העשויים בטכנולוגיות מורכבות וחדשניות, הנייר כחומר גלם הינו נגיש, יומיומי ולעיתים מובן מאליו.
להמשך »
הנחש ונשל הטייץ
טל אמית
בהשראת פוסט פוסיל, קאמי קורטה, יוצרת סדרה של אביזרי אופנה בהשראת התנהגויות בעלי חיים בטבע.
להמשך »
לאדולף לוס באהבה ובסיאוב
נעמי אביב, דצמבר 1996, תל אביב
כבר במפגש הראשון עם הרהיטים של "הירונן", מפסיקים לחשוב על רהיטים. מתחילים לחשוב על יצורים מוזרים וליבידינאליים הכופים עליך השתאות.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > המעצבים ח - נ

א - ז  /  ח - נ  /  ס - ת


Guus van Leeuwen


חוס ואן ליאובן
Guus van Leeuwen
http://www.gewoonguus.nl
 

מעצב. נולד בשנת 1983. מתגורר בהולנד.
חוס ואן לייווין הוא מעצב שמקדיש מחשבה לנושאים כגון קיימות, אנרגיה, וסביבה, בהם הוא מנסה למצוא פתרונות לא-קונבנציונליים. לעתים העיצובים שלו רב-תכליתיים מבלי לגרוע מפשטות השימוש והמראה שלהם. הוא שואב השראה מהתבוננות כיצד השתמשו אנשים במוצרים ובמשאבים בימי קדם. ניתן ללמוד רבות מהתבוננות כזו.


Tal Gur


טל גור
Tal Gur
http://www.talgur.com

טל גור נולד בשנת 1962. הוא בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל (1996), ונודע בעשור האחרון כאחד המעצבים הישראלים הבולטים בתחום גופי תאורה ואובייקטים בפלסטיק המיוצרים בטכנולוגיית הרוטציה. חלק מהאובייקטים מיוצר כ"תעשייה ביתית" בסטודיו בקיבוץ גלגל בבקעת הירדן. משנת 2000 החל טל גור את מסעותיו למזרח הרחוק, בעיקר ליפן, ואת התנסויותיו בתחומי מלאכה שונים במחוזות שבהם עיצוב הוא חלק אינטגרלי בתוך מרקם דינמי של חיים-תרבות.


Tanja Saeter
טניה סאטר
Tanja Saeter
http://www.tanjasaeter.com

אמנית ומנפחת זכוכית. נולדה בשנת 1975. מתגוררת בנורבגיה.
טניה סאטר שואבת את השראתה משינוי אינסופי ומההזדמנות הטמונה במפורק. בעבודה, באורגניזמים, באנשים, או בחיים. עבודתה מתבצעת באופן אינטראקטיבי, ולעולם אינה יכולה להתבצע פעמיים באותו אופן, דבר שמאפשר לצופה להחליט, במידת מה, על הקונספט. היא מנסה לתרום להישרדות אמנות ניפוח הזכוכית בעולם דרך פרויקטים שונים שפותחים בפני אנשים את העולם העתיק והמהפנט של זכוכית.


Jan Eric Visser
יאן אריק ויסר
Jan Eric Visser
http://www.janericvisser.nl

אמן חזותי. נולד בשנת 1962. מתגורר בהולנד.
יאן אריק ויסר ממיר את הפסולת הביתית שלו ליצירות אמנות מאז שנת 1986. הוא אוהב לכנות תהליך זה "Form Follows Garbage", בקריצה אירונית לעיקרון של "Form Follows Function" בארכיטקטורה מודרנית ועיצוב תעשייתי במאה הקודמת. "יאן אריק ויסר מנסה להתנקם באופן ייחודי בהתנהגות צרכנית פסיבית, אדישה, מסיר את המחסומים המקובלים בין מסורת וחדשנות באמנות החזותית, וממוסס את האבחנה השרירותית בין אמת ובדיה", כותב מבקר האמנות ההולנדי וים ואן דר ביק.


Jochem de Wit
יואכים דה ויט
Jochem de Wit
http://www.jochemdewit.nl

מעצב. מתגורר בהולנד.

 


Yuval Shaul
יובל שאול
Yuval Shaul
http://www.talentsdesign.com
yuvalshaul@yahoo.com

 יובל שאול הוא מהאמנים העכשוויים המובילים בישראל. בעבודתו הוא יוצר פרשנות חדשה לטבע תוך שימוש בבעלי חיים מפוחלצים בגודל טבעי. העיצובים שלו הוצגו בתערוכות יחיד רבות ומהווים חלק מאוספים פרטיים רבים.


Johannes Hemann
יוהאנס המאן
Johannes Hemann
http://www.johanneshemann.com

 מעצב מוסמך. נולד בשנת 1980. מתגורר בגרמניה.
יוהאנס המאן למד עיצוב מוצר באקדמיה לאמנות ועיצוב באופנבך. במהלך לימודיו למד סמסטר אחד במחלקה לעיצוב מוצר באוניברסיטת קינגסטון, לונדון. בעבודותיו, אשר הוצגו בתערוכות ובירידים רבים, כגון "Inspired By Cologne 06", "Stylepark In Residence", "Designboom Mart New York", ו-"The Design Annual Frankfurt", מתמקד יוהאנס המאן בעיצוב רהיטים. "יחי דמיון חזותי!" 


Yu Nomura
יו נומורה
Yu Nomura
http://www.yunomuradesign.com

יו נומורה נולד בשנת 1984 וסיים את לימודיו באוניברסיטת Tokyo Zokei בשנת 2007. ב-2010 הוא ייסד את Yu Nomura Design. הוא עובד במספר תחומים, לרבות עיצוב דו- ותלת-ממדי, עיצוב מוצר, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב אריזות, כמו גם עיצוב סחורות.


Raw Edges (Yael Mer & Shay Alkalay)


יעל מר ושי אלקלעי
Raw Edges - Yael Mer & Shay Alkalay
http://www.raw-edges.com

 שיתוף הפעולה הרשמי בין יעל מר ושי אלקלעי החל אחרי שנים רבות בהן חלקו חיים, מחשבות, רעיונות, ובכל מה שביניהם. יעל מתמקדת בהפיכת חומרי גלם דו-ממדיים לצורות פונקציונליות ומעוגלות, בעוד שי מוקסם מהאופן בו דברים זזים, פועלים, ומגיבים. את עבודתם המשותפת הם עושים תחת השם Raw Edges (קצוות גולמיים) ומטרתם המשותפת היא ליצור אובייקטים שמעולם לא נראו קודם לכן.
מאז השתתפותם בתערוכת הבוגרים של המכללה המלכותית לאמנות בלונדון ב-2006, הם זכו בפרסים יוקרתיים רבים, לרבות פרס הכישרון של המועצה הבריטית, פרס הזהב של הפורום הבינלאומי לעיצוב, פרס העיצוב ההולנדי, פרס העיצוב של Wallpaper לשנת 2009, פרס העיצוב הבינלאומי של Elle Decoration לעיצוב רהיטים בשנת 2008-2009, ולאחרונה גם פרס מעצב העתיד לשנת 2009 של יריד העיצוב Design Miami/Basel. 


Joris Laarman
יוריס לארמן
Joris Laarman
http://www.jorislaarman.com

מעצב. נולד בשנת 1979. מתגורר בהולנד.
המעבדה של יוריס לארמן נוסדה בשנת 2004 על ידי יוריס לארמן ושותפתו יוצרת הסרטים אניטה סטאר. שניהם נולדו בשנת 1979 באזור הכפרי של הולנד. בשנת 1988, לאחר שנה אחת של לימודי האמנויות היפות, החל יוריס ללמוד באקדמיה לעיצוב באיינדהובן, וסיים בהצטיינות בשנת 2003. הוא התפרסם לראשונה בזכות רדיאטור פונקציונלי בסגנון רוקוקו שנלקח על ידי Droog, וכיום גם מיוצר על ידי Jaga. הוא תרם למאמרים וסמינרים עבור כתב העת Domus, והיה מרצה אורח באוניברסיטאות אירופיות כגון ה-Architectural Association בלונדון, Rietveld Academy באמסטרדם, והאקדמיה לעיצוב באיינדהובן. בשנת 2004, לאחר שסיימה לימודי קולנוע וסרטים דוקומנטריים, חברה אניטה אל יוריס כדי להקים בית הפקות בו ניתן ליצור הכל - מעיצוב לסרטים לכתיבה.


Laura Lynn Jansen


לאורה לין ינסן
Laura Lynn Jansen
http://www.lauralynnjansen.com

מעצבת עצמאית ושותפה חלקית בחברת Studio M10 Architecture and Urban Design באיינדהובן. נולדה בשנת 1983. מתגוררת בהולנד.
לאורה לין ינסן סיימה את לימודיה בהצטיינות באקדמיה לעיצוב באיינדהובן.
פונקציונליות פואטית שמרכיבה את המרחב הציבורי. עיצובים המבוססים על הגוף והמרחב האנושי, על הנפח והזכרון שלו.


Mats Theselius
מאטס תסליוס
Mats Theselius
http://www.scandinaviandesign.com/matstheselius

מעצב. נולד בשנת 1956. מתגורר בשבדיה.
1984-1979: לימודי ארכיטקטורה בקנה מידה קטן ב- Konstfack University College of Arts Crafts and Design, שטוקהולם.
1996-1995: מרצה ב-HDK School of Design and Crafts, Chalmers University, Gothenburg.
מאטס תסליוס עובד בתחום שבין אמנות ועיצוב. הוא עובד על פרויקטים עיצוביים שונים, כמו גם על יצירות משלו, תערוכות, תפאורה, מיצבים, ספרים, סרטים, ומוסיקה. הוא גם מייצר כורסאות ייחודיות בהתאמה אישית. 


Maaike Roozenburg
מאייקה רוזנבורג
Maaike Roozenburg
http://www.maaikeroozenburg.nl

מעצבת. נולדה בשנת 1979. מתגוררת בהולנד.
יש למאייקה רוזנבורג משיכה עזה לכלים. אובייקטים המשמשים אותנו בחיי היומיום שלנו. ברבים מהכלים הבסיסיים שלנו לא התחולל כל שינוי ממשי; צנצנת, קערה, שמיכה, או כף, כולם עדיין פונקציונליים באותה מידה שהיו לפני 500 שנה. הם מספרים סיפורים על המשתמשים שלהם, אנחנו, בני אדם. על הטקסים, הצרכים, והחלומות שלנו. אבטיפוסים אלו הם מספרי סיפורים מרתקים.


Maarten Baas
    photo:
    Frank Tielemans

מארטן באס
Maarten Baas
http://www.maartenbaas.com

מעצב. נולד בגרמניה בשנת 1978. מתגורר בהולנד.
2002: בוגר האקדמיה לעיצוב באיינדהובן.
2003: ייסד את סטודיו מארטן באס.
2005: ייסד את סטודיו באס & דן הרדר (עם באס דן הרדר).
2009: זכה בתואר מעצב השנה של Design Miami.
2009: זכה בפרס המעצב ההולנדי.

 


Maarten Kolk & Guus Kusters
מארטן קולק & חוס קוסטרס
Maarten Kolk & Guus Kusters
http://www.mkgk.nl

צמד מעצבים. נולדו בשנת 1980 ובשנת 1979. מתגוררים בהולנד.
מארטן קולק & חוס קוסטרס ממוקמים באיינדהובן. אנו עובדים ביחד על פרויקטים שימושיים וגם כל אחד לחוד על עבודות עצמאיות. טבע, היסטוריה, צבע, וסביבה הם הבסיס לעבודתנו. אנחנו לא מעצבים באופן ספציפי עבור תעשיה או צרכן, אלא מנסים לממש או לספר על דברים שהיינו רוצים שיהיו בסביבתנו או שמסקרנים אותנו.


Moa Lönn
מואה לון
Moa Lönn
http://www.materialgirls.se

אמנית. נולדה בשנת 1979. מתגוררת בשבדיה.
"מסה כבדה של זמן מטפטפת לאיטה. טובלת אצבע ברפש כדי לבחוש אותו בזמן שסובב אותי. מגששת את דרכי בנדוש ובשגרתי שנוכחים תמיד. לנהוג באקראי, ללא תוכנית, לשאוב רסיסים של סיפור, מתבוננת במסורת, ומבזבזת זמן על הפריפריה. משנה סמלים וסיפורים עממיים שמשתנים על מנת לעורר אסוציאציות אישיות. אנימציה בחומר ופיסול בקרמיקה מתמזגים לתוך גרסה חדשה בה נוכחים הן המבנה והן האשליה. הסיפור מנצל את האסוציאציות שלנו בדבר החומר. יפה, מלוכלך, טבעי, ומגעיל".


Michal Cederbaum


מיכל צדרבאום & נועם דובר
Michal Cederbaum & Noam Dover
http://www.noamdover.com

מיכל צדרבאום היא בוגרת בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים. עבודתה כוללת אמנות גרפית, אמנות אורבנית, וכתיבה תיאורטית.

 

Noam Dover

נועם דובר הוא מעצב רב-תחומי עצמאי. עבודתו כוללת עיצוב פנים, עיצוב במה, רהיטים, ואובייקטים ייחודיים בייצור יחידני. הוא משתמש במגוון טכניקות, חומרים, וקני מידה. מלאכת-יד, עיצוב, ותהליכי ייצור הינם מרכיבים שווים בעבודתו לאורך השנים.

 


malousebastiaan (Ferdinand Hartgers & Malou Verharen)
מלוסבסטיאן (פרדיננד סבסטיאן הרטגרס & מלו ורהארן)
(Malousebastiaan (Ferdinand Hartgers & Malou Verharen
http://www.malousebastiaan.com

צמד מעצבים. נולדו בשנת 1982 ובשנת 1983. מתגוררים בהולנד.
Malousebastiaan משתמשים בחומרים הטבעיים הארציים ביותר, כגון משי, צמר, ועור. את העור מרתיחים בתבניות עד לקבלת הצורה הרצויה, וכל חלק עובר צביעת יד בעוצמה דומה. מלו ורהארן ופרדיננד סבסטיאן הרטגרס השיקו את קו בגדי הנשים שלהם, Malousebastiaan, בשנת 2008 במהלך שנת הלימודים האחרונה שלהם בבית הספר לאמנויות באוטרכט. האסטטיקה המוזרה והמשונה שלהם, שהיא גם נשית ביותר, והגישה הקונספטואלית כמו גם האמנותית שלהם לאופנה עוררו התעניינות כבר בתחילת דרכם. Malousebastiaan הוזמנו להציג בשתי המהדורות של שבוע האופנה הבינלאומי באמסטרדם בשנת 2009: תצוגת הבכורה שלהם בפני תעשיית האופנה ההולנדית היתה בתצוגה היוקרתית C'est BRILJANT בפברואר 2009 יחד עם כשרונות אופנה צעירים שנבחרו להציג את אופנת המשקפיים העכשווית. במהדורה השניה של שבוע האופנה הבינלאומי באמסטרדם, כיכבו Malousebastiaan בתצוגה היוקרתית Lichtig 2009, והתחרו על פרס ה-G-Star Raw Talent Award מול טובי הבוגרים מבתי ספר לאופנה.


Max Lamb
מקס לאמב
Max Lamb
http://maxlamb.org

מעצב. נולד בשנת 1980. מתגורר באנגליה.
מקס לאמב גדל בעיירת חוף פסטורלית באזור קורנוול, אנגליה, והוא גדל עם אהבה לטבע ועם רוח יצירתית אשר הובילו אותו לבחון חומרים על ידי המשגתם מחדש בדרכים הן קונבנציונליות והן לא-קונבנציונליות. הוא עושה שימוש באיכויות המובנות של החומרים שלו ובוחן מחדש את תפקידם. לאמב מבקש לעצב מוצרים שמעוררים אינטראקציה חיובית בין המוצר והמשתמש דרך פשטות חזותית שמשדרת ביעילות את המובן מאליו. לאחר שסיים לימודי תואר בעיצוב תלת-מימדי באוניברסיטת נורת'מבריה, זכה לאמב בתואר שני במוצרי עיצוב מהמכללה המלכותית לאמנות בלונדון בשנת 2006. הוא מרבה להרצות ולהוביל סדנאות, והוא מתגורר בלונדון, שם הוא ממשיך לפתח עיצובים חדשים שמאתגרים את הקונספטים המסורתיים של החומרים בהם הוא משתמש.


Maria Roosen


מריה רוזן
Maria Roosen
http://www.mariaroosen.nl

אמנית. נולדה בשנת 1957. מתגוררת בהולנד.
מריה רוסן מציירת בצבעי מים ויוצרת אובייקטים ומיצבים מזכוכית, קרמיקה, וטקסטיל. היא משתמשת בחומרים אלו כדי לתת ביטוי למוטיבים כגון גשמיות, חושניות, וזהות. תהליך העשייה מרכזי בעבודתה של מריה רוסן, והוא מדבר על זריעה, גידול, וקציר. היא מתמקדת בדברים שעולים תוך כדי תהליך הגידול או העשייה, מאחר שלא כל דבר ניתן להמשגה מראש.


Marijn van der Poll 
מריין ואן דר פול
Marijn van der Poll
http://www.marijnvanderpoll.com

מעצב. נולד בשנת 1973. מתגורר בהולנד.
מרין ואן דר פול גדל באסיה, וחי בערב הסעודית, אינדונזיה, וסינגפור. הוא סיים את לימודיו בבית הספר האמריקני בסינגפור בשנת 1992, וחזר לאיינדהובן בשנת 1993. הוא למד אומנות יפה באקדמיה המלכותית בדן בוש בשנים 1993-1995, ובמחלקה לארכיטקטורה ועיצוב פנים באקדמיית St. Joost בברדה בשנים 1995-1997. בשנת 1998 המשיך את לימודיו אצל חיס באקר באקדמיה לעיצוב באיינדהובן. בשנת 2000 הקים את North כאשר Do Hit נכנס לייצור. בנובמבר 2002 סיים מרין ואן דר פול את לימודיו באקדמיה לעיצוב באיינדהובן. בינואר 2004 נפתח הסטודיו החדש של North במרכז לאמנות באיינדהובן. ואן דר פול ביצע עבודות עבור חברות כמוDamen Shipyards Group, Marcel Wanders Studio, Droog Design, ו-Starwood Hotels. העיצובים שלו הוצגו בגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם, לרבות מוזיאון Kunsthal, גלריית Rocket בטוקיו, ובלובר. פרסומים כוללים את Domus, Blueprint, ואת הניו יורק טיימס.


Mathieu Le Guern
מתיו לה גרן
Mathieu Le Guern
http://www.mathieu-leguern.fr

מעצב מוצר ושירות. נולד בשנת 1985. מתגורר בצרפת.
תוך שהוא מוקסם ממלאכות יד מסורתיות ותרבויות מקומיות, הוא מעמיד בסימן שאלה חומרים קדומים ואת הדרכים המגוונות להתייחס אליהם. סוגי שימוש שונים בחומרי אדמה שמגלמים וקטור של זהות וייחודיות. הוא חושב שבאמצעות תחומי התערבות חדשים ניתן לשאוב השראה מאיכויות סביבתיות ותרבותיות ולקרב אנשים למקומות המגורים והמחייה שלהם. 


Nacho Carbonell


נאצ'ו קרבונל
Nacho Carbonell
http://nachocarbonell.com

מעצב. נולד בשנת 1980. מתגורר בהולנד.
בשנת 2003 סיים נאצ'ו קרבונל את לימודיו ב-Spanish University Cardenal Herrera C.E.U., ובשנת 2007 סיים את לימודיו בהצטיינות באקדמיה לעיצוב באיינדהובן, עם הפרויקטים Dream of Sand ו-Pump It Up, שזכו להתעניינות רבה מצד אנשי מקצוע והקהל הרחב שנכחו בתערוכה. במהלך לימודיו ולאחר מכן עבר תקופות התמחות אצל Vincent de Rijk ובמעבדה של יוריס לארמן. כיום עובד נאצ'ו עם הצוות שלו בכנסיה מהמאה ה-20 באיינדהובן, שם הקים את הסטודיו שלו.


Niels van Eijk


נילס ואן אייק
Niels van Eijk
http://www.ons-adres.nl

מעצב. נולד בשנת 1970. מתגורר בהולנד.
בוגר האקדמיה לעיצוב והתוכנית ללימודים מתקדמים במכון סנדברג באמסטרדם. יחד עם מרים ואן דר לובה ייסד את הסטודיו שלהם לעיצוב בשנת 1998. הם חולקים את הסטודיו אך כל אחד מהם עובד באופן עצמי. לעתים הם משתפים פעולה על פרויקטים. הם מתמקדים בעיצוב מוצר, עיצוב פנים, ועיצוב תערוכות.
עבודותיהם הוצגו ברחבי העולם ונרכשו על ידי מוזיאונים רבים, כגון Museum Boymans van Beuningen Rotterdam, Centraal Museum Utrecht, Museum voor Moderne Kunst Arnhem, המוזיאון ההולנדי לטקסטיל בטילבורג, הגלריה לאמנות של עיריית מנצ'סטר, WOCEF בקוריאה, Fashion Institute of Technology בניו יורק, ומוזיאון Stedelijk באמסטרדם.


Studio-Re-Creation (Nikola Nikolov)
ניקולה ניקולוב
(Nikola Nikolov (Studio-Re-Creation
http://www.studio-re-creation.com

אמן. נולד בשנת 1972. מתגורר בהולנד.
בעבודתי אני מחפש איזון קליל בין אמנות, עבודת יד, ועיצוב. סטודיו Re-Creation משמר ומעצב מחדש חומרים מבוזבזים או מושלכים, והופך אותם לאובייקטים איקוניים של אמנות ועיצוב. בעוד הסטודיו עובד בגבולות האפורים בין עיצוב פנים ואמנות, המוצרים האקסקלוסיביים של הסטודיו הם אישיים ביותר עבור הלקוחות שלו. הסטודיו לא רק ממחזר, או מתקן חומרים, אלא גם עוזר לשמר חפצים וזכרונות שאולי היו מוזנחים או מושלכים.


א - ז  /  ח - נ  /  ס - ת

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס