אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
הולך ומטשטש את עקבות נעליו
מיה דבש
בימים אלה נפתח בפריז מועדון חברים בשם "סילנסיו". המעצבים הם הבמאי הנודע דיוויד לינץ' ורפאל נבות, מעצב ישראלי צעיר שהפרויקטים שהוא עוסק בהם מתגלגלים לידיו בדרכים מפתיעות.
להמשך »
הבדים של ימאמוטו
מיכל בן צבי-שפיגל, מדריכה ראשית
הבד הוא שחקן מרכזי בעבודותיו של המעצב יוז'י ימאמוטו. תשומת לב מיוחדת הוא מקדיש לייצור הבדים - לאריגה, לשטיפה ולעיבוד. סקירת טכניקות הצביעה והעיבוד השונות מגלה מעצב המפסל את הבד כמו
להמשך »
יפי תואר - בוגרים 2018
סתו אקסנפלד
יצאנו לסקר את תערוכות הבוגרים דרך המושג השנוי במחלוקת ״יופי״.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
> שיעור שמיני

22/12/10 - שיעור שמיני

Malcolm Gladwell on spaghetti sauce

- מפגשים בתנועה - התבוננות

זה השבוע הרביעי בו הסטודנטים מגישים סרטונים לתרגיל התבוננות שנקרא "מפגשים בתנועה".
"דרך הסרטונים, אתם מספרים סיפור של התרחשות שהבחנתם בה. הערך המוסף של התרגיל הזה הוא איך אתם מציעים לנו להשקיף על המציאות דרך העיניים שלכם", אומר יפתח.


סרטון: דין גל

 
סרטון: אורית דולב

- איך מספרים סיפור בשישים שניות?

תרגיל חדש: הסטודנטים מגישים היום סקיצות וידאו ראשונות של המחקר שלהם בתרגיל שנקרא '60 שניות'. בתרגיל הזה עליהם לספר סיפור או להעביר מסר קצר באופן ממוקד ומדויק על משהו שנוגע בחיים היומיומיים שלנו. הסרטים חושפים התבוננות על דברים פשוטים, אפילו בנאליים, ובדיקה שלהם, מספרים סיפור קצר על משהו שנמצא בסביבתנו הקרובה.


סרטון: אורית דולב ונועה רוט

סיור בתערוכה - אופנה מכאנית, טווים סדר חדש

אחת השאלות שהעלו הסטודנטים ובעצם מעלה גם התערוכה היא מה תפקידו של המעצב בעולם בו אנחנו חיים היום?

Cedric Flazinski
סדריק פלזינסקי

סדריק פלזינסקי, מעצב צרפתי, יצר סדרה של נעליים שנוצרו בעקבות תשובות של מרואיינים לשאלון שהוא ניסח. הדגמים המוצגים בתערוכה הם מעין פרופיל שהורכב מסך תשובותיהם בנושאים כמו דת, פוליטיקה, חינוך, נטיות אמנותיות וכישורים מקצועיים.

"פלזינסקי פיתח שיטה לייצור נעלים. השיטה מאפשרת לקבל תוצאות נוספות, דומות או לא דומות, בתחום עיצוב וייצור נעלים שאנו מכירים. כך אנו מקבלים את הדבר החדש. בסמסטר הבא נעבוד על הפרוייקט שנקרא "הרווח בין כף הרגל לרצפה", אומר יפתח.

יינג גאו, מעצבת סינית שחיה בקנדה, מציגה סדרה של בגדים אינטראקטיביים שהם ניסויים המבטאים את הגישה לפיה הרעיון, המכונה והמוצר הם אחד. שניים מהפרויקטים שלה, "פוד חי" ו-"עיר מהלכת", משתנים באופן מוחשי לנגד עינינו כתוצאה מהשפעתם של אור ושל קרבתנו הפיזית. בגדים אינטראקטיביים אלה מכילים מנועים וחיישנים זעירים הקולטים גירויים שונים (כגון נשימה), ומגיבים על-ידי כך שהם מתרחבים, מתנפחים או לובשים צורה חדשה. קיומה של דינאמיקה מסוג זה בין מעצב, מוצר וצרכן היא ייחודית למדי, ומעניקה לתהליך המכאני נופך אישי.העבודה הזו מציפה שאלה שהסטודנטים יתקלו בה לאורך הלימודים וגם לאחריהם: האם אתם עובדים מתוך רעיון, קונספט שמסקרן ומנחה אתכם ואתם חוקרים אותו או מתוך רצון לפתור בעיות ולייצר מוצרי צריכה המוניים.

Mechanical Couture - Fashioning a new Order

תרגיל השבוע בקרטון ביצוע: 'חור'

Design Lab
עבודה: עידן זילצר

מתיישבים סביב השולחן המרכזי. יפתח מנחה את הסטודנטים להתבונן על העבודות שעל השולחן ולרשום את החללים הנגטיבים של העבודות: במקום לרשום את האובייקט, לרשום את החללים שנוצרים בתוכו ובינו לבין האובייקט שלידו. תרגיל זה מזמין להתבונן בריק, באין, בהפך של החומר.

Design Lab
עבודה: רינת אלמוג

"זה אוסף של חורים שיוצר אובייקט. היא נעימה. יש בה משהו רך, מזמין, יש לה החזר אור רך. היא נותנת תחושה רכה. מבחינת הקומפוזיציה היא נעימה לעין, הכול מתעגל, עובד יחד" - כך מתארים הסטודנטים את העבודה.


סרטון: אורית דולב

"מתוארת כאן מערכת יחסים בין גוף ומיכל. הגוף מעביר את כל האנרגיה מהמיכל שלו למיכל הקרטון. הצליל הוא פידבק שהאנרגיה עוברת. צריך לדייק בבחירת הפריים, לצלם עוד פעם", אומר יפתח על העבודה
ובשבוע הבא: צירים וחיבורים.

כתיבה וצילום: עירית לנציאנו

עדכונים קודמים בבלוג:

פתיח
שיעור ראשון - 27/10/10
שיעור שני - 3/11/10
שיעור שלישי - 11/10/10
שיעור רביעי - 17/11/10

שיעור חמישי - 24/11/10

שיעור שישי - 1/12/10

שיעור שביעי - 8/12/10

שיעור תשיעי - 29/12/10

שיעור עשירי - 5/1/11

-  
שיעור אחד עשר - 12/1/11

שיעור אחרון - 26/1/11

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס