אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
עד שתנוח דעתה
מירב רהט
בימים אלו מוצגת בגרליה פריסקופ בתל אביב תערוכתה של הצורפת ניצה רונה המגלה את היופי בדברים הפשוטים ומזקקת תחושות, מחשבות ורגעים לכדי אובייקטים.
להמשך »
המעבדה לעיצוב
HIT - המעבדה לאינטראקציה
המעבדה במוזיאון העיצוב חולון, מארחת פעמיים בשנה, סטודנטים ומורים מהאקדמיות לעיצוב בישראל, לסמסטר של למידה, התנסות וחשיבה משותפות.
להמשך »
באס הגיע לעיר
שירה קימל ועדי המר יעקבי
לפני כחצי שנה נפגשנו עם המעצב ההולנדי, מרטן באס, שהגיע לביקור במהלכו תכנן כיצד עתידה להראות התערוכה שלו בחללי הגלריות של מוזיאון העיצוב חולון. מה הוא נמנע לעשות? מהו מקור השם "מחבו
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > ג'ונתן האריס & ספ קאמוואר

Jonathan Harris | Designer
ג'ונתן האריס (Jonathan Harris)
www.number27.org

ג'ונתן האריס (נולד בשנת 1979, ארה"ב) למד מדעי המחשב באוניברסיטת פרינסטון לפני שזכה במלגה של פאבריקה באיטליה בשנת 2004. הוא יוצר פרויקטים מקוונים המדמיינים מחדש כיצד בני אדם מתייחסים לטכנולוגיה וזה לזה. הפרויקטים משלבים אלמנטים של מדעי המחשב, סטטיסטיקה, אנתרופולוגיה, אמנות ויזואלית, וסיפור סיפורים. הפרויקטים שלו מגוונים, החל מבניית כמוסת הזמן הגדולה ביותר בעולם, וכלה בתיעוד ציד לווייתנים באזור הארקטי. הוא זכה בשלושה פרסי Webby, ושני ציונים לשבח בפסטיבל Ars Electronica, ובשנת 2009 הוא זכה לתואר Young Global Leader מטעם הפורום הכלכלי העולמי. עבודותיו הוצגו במרכז פומפידו בפריז, ובמוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק, שם הוזמן ליצור פרויקט כריית נתונים בשם I Want You to Want Me (אני רוצה שאתה/את תרצה/תרצי אותי) שחוקר את עולם ההיכרויות המקוונות.

Sep Kamvar | Designer
ספ קאמוואר (Sep Kamvar)
www.kamvar.org

ספ קאמוואר (נולד בשנת 1977, ארה"ב) הוא בעל תואר ראשון מאוניברסיטת פרינסטון ותואר דוקטור במחשוב מדעי מאוניברסיטת סטנפורד. כיום הוא מרצה במעבדת המדיה של מכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. המחקר שלו מתמקד בכריית נתונים ברשתות חברתיות גדולות. הוא ייסד את Kaltix, מנוע חיפוש שנרכש על ידי Google בשנת 2003. בין השנים 2003-2007 שימש קאמוואר מנהל תכנון התאמה אישית ב-Google והיה אחראי ל-Personalized Search (חיפוש מותאם) ו-iGoogle (דף Google מותאם אישית). קאמוואר משתף פעולה עם ג'ונתן האריס בפרויקטים שבוחנים את הדינמיקה של חילופי מידע באתרים של רשתות חברתיות. עבודותיו מוצגות באוספים הקבועים של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ובמוזיאון לאמנויות יפות ביוסטון, טקסס.

 

על העבודה:
אנחנו מרגישים בסדר, 2005 (עבודה מתמשכת)

מאז 2005 מופעלת בעבודה זו תוכנה לכריית נתונים, שתרה אחר מילות מפתח בבלוגים מכל רחבי העולם. במסגרת העבודה מבוססת-הרשת "אנחנו מרגישים בסדר", המילים "להרגיש" או "מרגישים" מזוהות על ידי תוכנת כריית הנתונים. המשפט, שהמילים הללו מופיעות בו, מלוקט ומיתוסף למסד הנתונים הגדל-בהתמדה של סוגי רגשות. במסד הנתונים ניתן לבצע פעולות סינון ומניפולציות, למיין ולדרג על פי קריטריונים של מגדר, עיר, שנה, או נתוני מזג אוויר עדכניים.
"אנחנו מרגישים בסדר" הוא בחינה של רגש אנושי.

הוא מלקט ללא הרף משפטים המכילים את הצירופים "I feel" או "I am feeling" מתוך הרשימות החדשות בבלוגים באינטרנט, שומר אותם בבסיס נתונים, ומציג אותם ביישומון ג'אווה שפועל בדפדפן. כל נקודה מייצגת רגש של אדם אחד. הצבע של כל נקודה תואם את סוג הרגש שהיא מייצגת (נקודות צבעוניות - שמחות; נקודות כהות - עצובות), והקוטר של כל נקודה מצביע על אורך המשפט בתוכה. נאספים ומוצגים גם פרטים דמוגרפים (גיל, מין, מקום, ומזג אוויר). פוטומונטז'ים המשלבים טקסט ותמונה נבנים באופן אוטומטי מצילומים ומשפטי רגש שמופיעים באותו עדכון בלוג. We Feel Fine אוסף כ-15,000 רגשות חדשים בכל יום ומאז שנת 2005 שמר למעלה מ-13 מיליון רגשות, ויוצר דיוקן מתפתח ללא הרף של רגש אנושי.

כדי להתחיל, השתמשו בעכבר.

חומרים: מסד נתונים בשידור חי ותוכנת מחשב מותאמת-אישית (C + +).
באדיבות האמנים.

שאלון עיצוב עם ג'ונתן האריס

מתי הבנת שאתה רוצה להיות מעצב?

אני לא רואה את עצמי כמעצב. אני פשוט מנסה ליצור דברים מעניינים.

איך היית מגדיר את הסגנון העיצובי שלך?

פשוט, משעשע, אוניברסלי.

מה היית עושה אם לא היית מעצב?

הייתי סופר.

מהיכן אתה שואב השראה?

מדברים שמעסיקים את מחשבותיי.

עם מי אתה מתייעץ בקשר לעבודה?

שחייה מתחת לפני המים.

איזה פרויקט שלך נחשב להצלחה בעיניך?

We Feel Fine, The Whale Hunt, I Want You To Want Me, Today

איזה פרויקט שלך נחשב לכישלון בעיניך?

Universe, The Time Capsule, Lovelines, Phylotaxis ועוד רבים אחרים.

עד כמה אתה מאמין שעיצוב צריך להיות פונקציונלי?

כל עוד זה מעניין.

קולגה שאתה מפרגן לו?

ורנר הרצוג.

עם איזו אישיות מהעבר היית רוצה לשתות קפה?

פרנק לויד רייט.

אילו חומרים הכי מעניינם אותך?

חלל ריק.

איזו עצה היית נותן למעצב בתחילת דרכו או איזו עצה היית רוצה לשמוע בתחילת דרכך?

יכירו אותך בזכות מה שאתה עושה. אז אם אתה רוצה להיות מוכר בגלל שעשית משהו, תתחיל לעשות אותו בהקדם האפשרי.

מה הפרויקטים העתידיים שלך?

עוד נראה.


עבודות נוספות של האמנים

מהתערוכה
אנחנו מרגישים בסדר, 2005
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס