אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
עיצוב טקסטיל בוגרים 2010
שירה שובל
המחלקה לעיצוב טקסטיל היא אחת המחלקות הוותיקות בשנקר אך היא גם הפחות מוגדרת והכי פחות מובנת לקהל הרחב. מהו עיצוב טקסטיל? מה הוא כולל?
להמשך »
בוגרים 2010
טל אמית
התצוגה השנתית של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, קיבצה אליה את מיטב אנשי תעשיית האופנה הישראלית.בוגרי המחלקה הציגו קולקציות אופנתיות, ומסחריות מאוד ולא הותירו ספק, הם הגיעו לכבוש.
להמשך »
מה ישראלי בעיניך | בוגרים 2014
טל אמית
בתצוגת בוגרי המחלקה לעיצוב אופנה ויצו חיפה, "ישראליות" היתה הנושא המרכזי. 21 בוגרים עלו לבמה עם קולקציות הגמר עליהן עמלו בשנה האחרונה והציגו את הפרשנות שלהם לנושא.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
> המעבדה לעיצוב - פתיח

המעבדה במוזיאון העיצוב חולון, מארחת פעמיים בשנה, סטודנטים ומורים מהאקדמיות לעיצוב בישראל, לסמסטר של למידה, התנסות וחשיבה משותפות.

בחלל בעל חלונות גדולים, ומרפסת מלאה שמש, נפגשים מידי שבוע הסטודנטים עם המוזיאון, עם המבקרים, עם אוצרים בינלאומיים, יוצרים ומעצבים ובעיקר, זה עם זה, לסמסטר של עיצוב. אנו, במוזיאון, רואים בהזדמנות לארח סטודנטים צעירים במוזיאון דרך נהדרת לדבר על עיצוב בהתהוות. ללמוד וללמד כלי עבודה, לחשוף מחשבות על הדרך והתוצר הסופי, על השיקולים והמחשבות המלוות מעצבים צעירים ובוגרים בתהליך העבודה שלעיתים נדמה לא מפוענח למתבונן מן הצד.
אנו מזמינים את קהל המבקרים לעקוב אחר הנעשה במעבדה באמצעות הבלוג וכמובן, להגיע לביקור בסופי שבוע, לפגוש את הסטודנטים וללמוד משהו חדש על עיצוב.

מתחילת נובמבר המעבדה מארחת את שחר גייגר, לוקה אור וסטודנטים מן המעבדה לאינטראקציה במכון הטכנולוגי חולון לשלושה חודשים של פעילות ולימוד בחלל המעבדה:

IDHO - Interaction Design Hands On

טכנולוגיות חדשות ומוצרים חדשים משנים את האופן שבו אנו עובדים, מבלים ויוצרים קשרים. בעיצוב ובנייה של מוצרים אינטראקטיביים חדשים נדרשים ידע על ההתנהגות האנושית, על צורה וחומר ועל טכנולוגיות שונות.

כמו חומרים אחרים, גם את החומר הקרוי אינטראקציה - הדיאלוג בין האדם לבין אובייקט שכולל בתוכו טכנולוגיה - צריך לחקור ולהכיר. חקירה, כידוע, דורשת התנסות ישירה. ברוח מגמה זו הרווחת בעולם, הקורס מאפשר יצירה של אובייקטים אינטראקטיביים, וכל כולו התנסות וחקירה: Interaction design - hands on.

הקורס מלמד ומאפשר יצירה של אובייקטים אינטראקטיביים עובדים; יצירה המשלבת עיצוב של האובייקט ושל התנהגותו. הגישה הכללית היא של עשייה, ניסוי וטעייה, והתוצרים - פרויקטים אינטראקטיביים שמאפשרים התנסות ישירה.

בכל סמסטר מתמקד הקורס בנושא-על: בסמסטר זה תחת השם IDHO Extreme - נתמקד בחקר לב האינטראקציה, בתמצית הדיאלוג אדם-אובייקט, תוך צמצום ההתייחסות למגבלות המושתתות על מוצרים בעולם האמיתי - שימושיות, תכליתיות, יעילות וכד'.

מטרת הקורס היא לאפשר לסטודנטים בעלי נקודות מבט, כישרונות ותחומים שונים, להתמודד יחד עם נושאים חדשים ולהגיע לתוצאות שלא היו יכולים להגיע אליהן בעצמם. העבודה על פרויקטים מתבצעת בצוותים מעורבים של סטודנטים מן המחלקות השונות במכון - עיצוב תעשייתי, הנדסת חשמל, עיצוב תקשורת חזותית וטכנולוגיות למערכות למידה.

רב-תחומיות:
כיוון שבעיצוב של חוויה אינטראקטיבית נדרש שילוב נכון של קונספט, צורה והתנהגות; היכולות השונות של הסטודנטים מחלקי הקמפוס השונים מאפשרים להם להגיע לרמות ביצוע גבוהות בשלושת ההיבטים האלה.

"אב-טיפוס חדש כל שבוע":
החל בשיעור הראשון ועד לסוף הקורס, תהליכי החשיבה והתכנון מלווים בניסיונות בשטח. הקורס עושה שימוש בערכות לפיתוח מהיר של אבות טיפוס עובדים, המאפשרות לבחון רעיונות בקלות יחסית.

גישות של Tinkering ,Reuse, הקהילה ועולם הקוד הפתוח:
הקורס ממחיש לסטודנטים, דרך עשייה, את האפשרויות הגלומות בשימוש בחלקים ממוצרים אלקטרוניים ומכאניים קיימים (ובדרך כלל מקולקלים) לצורך השגת התנהגות מסוימת במוצר חדש.
הסטודנטים נחשפים לפעילות הענפה של אנשים שמפרקים ובונים דברים בעולם (קהילת ה-Makers), ולומדים להשתמש בידע הקיים בקהילה ולשכלל אותו לצרכיהם.

פרויקטים קודמים בקורס:

 

למידע נוסף על פרויקט הסושי האינטראקטיבי >>

למידע נוסף על פרויקט המוסיקה האינטראקטיבי >>

עדכונים נוספים בבלוג:

- פתיח

-
שיעור ראשון - 1/11/11 

- שיעור שני - 8/11/11

- שיעור שלישי - 15/11/11

- שיעור רביעי - 21/11/11

- שיעור חמישי - 29/11/11

- שיעור שישי - 6/12/11

- שיעור שביעי - 13/12/11

- שיעור שמיני - 20/12/11

- שיעור תשיעי - 27/12/11

- שיעור עשירי - 3/1/11

- שיעור אחת עשר - 10/1/12

- שיעור שנים-עשר - 17/1/12

- שיעור אחרון - 24/1/12

- התערוכה

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס