אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
כולם מוזמנים לגרד את הקיר
סיגל נמיר
בין המיצב שהציג בשבוע העיצוב חולון, ההשתתפות ב"קיפולים" והסדנה שהוזמן להעביר בביתן השוויצרי בביאנלה לאדריכלות בוונציה, המעצב איתי אוהלי סוגר שנה בישראל אחרי איינדהובן.
להמשך »
"חדשות מרעישות"
הדר לוי ופרופ' עמית פינצ'בסקי
להמשך »
אופני החיים - מסע אופניים במסלול החיים
אירית גילן
כיצד מתחברים ערכים של שינוי והתפתחות, דווקא לאופניים? כלי התחבורה עצמו כמעט לא השתנה מאז המצאתו, בעוד שלצידו נמצא האדם הרוכב, העובר תהליכים של צמיחה, שינוי והתפתחות מינקות ועד זקנה
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > קובי לוי

Kobi Levi | Footwear Designer


קובי לוי
http://kobilevidesign.blogspot.com

לימודים: בצלאל
סיום: 2001
מקום עבודה נוכחי: מעצב עצמאי ועבור המותג "שולה", רשת שופרא בהונות.

קובי לוי, בוגר בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב (2001), מתמחה בעיצוב ופיתוח נעליים.
מאז שסיים את לימודיו, הוא עובד כמעצב נעליים עצמאי. עבודתו הביאה אותו לניו יורק, איטליה, ברזיל וסין. במהלך השנים למד קובי לוי את הסודות המסחריים של אמנות ופיתוח נעליים. ניסיונו כולל הן בתי מלאכה קטנים והן מפעלים גדולים. כיום, הוא מעצב עבור מותג של הנעלת נשים בתל אביב.

מאז היה תלמיד תיכון, היתה לקובי תשוקה עזה לעיצוב נעליים ייחודיות. את יצירותיו ניתן להגדיר כהעברת המהות של חפצים יומיומיים לצורה של נעליים. "בעיצוב האמנותי של נעליים, הנעל היא הקנבס שלי. הדחף ליצור יצירה חדשה מגיע כאשר רעיון, קונספט ו/או תמונה עולים בראשי. השילוב של התמונה והנעלה יוצרת הכלאה חדשה, והעיצוב מתעורר לחיים. היצירה היא פסל לביש. היא 'חיה' עם או בלי הרגל. רוב ההשראה שלי אינה מגיעה מתוך 'עולם הנעליים', והיא מעניקה לנעליים טרנספורמציה קיצונית. התוצאה בדרך כלל הומוריסטית ומבטאת נקודת מבט ייחודית על הנעלה. היבט נוסף של היצירה הוא המימוש. כל החלקים מיוצרים בעבודת-יד בסטודיו שלי. הפיתוח הטכני המאתגר הוא המפתח להפחת חיים בעיצוב באופן הטוב ביותר", הוא אומר.

את היצירות שלו העלה קובי לבלוג שפתח בשנת 2010. הסיבה העיקרית לפתיחת הבלוג היתה הרצון להראות לחבריו את העיצובים החדשים שלו מבלי לשלוח אימייל כבד לכל אחד ואחד בנפרד. תוך זמן קצר קיבל הבלוג חיים משלו והתגובות החלו לזרום מכל רחבי העולם. כתוצאה מהחשיפה בן-לילה, השתמשה ליידי גאגא בעיצוב Double Boot (מגף כפול) בקליפ שלה Born This Way.

יצירותיו של קובי הוצגו במגוון תערוכות ברחבי העולם. לאחרונה הוצגו במוזיאון SONS - Shoes Or No Shoes בבלגיה (2011); בתערוכה Walkable, בבית הספר לעיצוב נעליים ואביזרי אופנה הגילדה בתל אביב (2011); בתערוכה לעיצוב נעליים בהונג קונג, בשיתוף פעולה עם apm (2011); ובתערוכה קבוצתית Going Bananas בשוויץ (2011).
ניתן להזמין מהדורות מוגבלות מיצירותיו של קובי לוי מהסטודיו שלו בתל אביב. כולן עשויות בעבודת-יד מעורות איכותיים.שאלון עיצוב עם קובי לוי 

מה רצית להיות כשתהיה גדול?
רציתי ליצור, לא בדיוק ידעתי באיזה תחום זה יהיה. הלכתי ללמוד תחום שאהבתי בלי לחשוב על העתיד.

איזה שלב בתהליך העיצוב הוא האהוב עליך?
שלב הפנטזיה וגיבוש הרעיון, והרגע שממש לפני שהאובייקט מוכן ונראה ממש כמו הפנטזיה הראשונית!

מה למדת על עיצוב בעצמך?
הרבה דברים, בעיקר להתמקד במה שאני מאמין, וזה מה שייחד אותי, וזה מה שמייחד כל מעצב לדעתי.

מה הוא קנה המידה האהוב עליך?
1:1

עם איזה חומרים אתה עובד?
עורות, בדים, עץ, גומי, מתכת. אשתמש בכל חומר שיהיה נכון לעיצוב.

מה הכלי שבעזרתו אתה מעצב?
תהליך העבודה מתחיל ביצירת סקיצה במחשב או ביד. לאחר מכן אני מייצר מודל תלת ממדי בעבודת יד. במהלך העבודה אני משתמש במכונות שונות: מכונת תפירה, מכונת שיוף וכלי עבודה שונים לגזירת, מתיחת והדבקת העורות.

עבור מי אתה מעצב?
כאשר אני מעצב עבור חברה מסחרית, אז הלקוחה, צרכיה ורצונותיה עומדים במרכז. במקרה כזה קהל היעד מוגדר מראש על ידי המותג.
כאשר אני מעצב את הדגמים שלי, אז היצירה קודמת לכל שיקול אחר. אין כל התחשבות בלקוח הסופי או בקהל יעד כלשהו. היצירה מתקיימת לשם עצמה. אם יש גם התעניינות מסחרית ביצירה, אז זה נחמד.

מה לא היית עושה כמעצב?
לא הייתי מתפשר.

מתי הפסקת להיות סטודנט והתחלת להיות מעצב?
אני חושב שבאיזשהו מובן תמיד הייתי מעצב. התחושה הזאת היא לא משהו שלומדים או שניתן ללמד. עבורי הלימודים, שהם דבר חשוב וגם מאוד מהנה, היו אפשרות להתנסות בעיצוב וביכולת שלו ליצור תקשורת עם אנשים שונים: מרצים בעלי ניסיון, חברים ללימודים וקהל תערוכות. החוויה הכי משמעותית עבורי בתקופת הלימודים הייתה להבין מה הייחוד שלי כמעצב. תגובות של אנשים שונים עזרו מאוד לתהליך ההתמקדות שעברתי.

האם אתה מרוצה?
כן.

מהי לדעתך ההמצאה העיצובית הגדולה ביותר של השנים האחרונות?
הדפסות תלת ממדיות. אני מקווה שהתחום הזה יתקדם, יהיה ישים עבור חומרים נוספים ויהיה זמין יותר.

מה הפרויקט שאתה הכי מתגאה בו?
כל פרויקט שעשיתי - אחרת הוא לא היה יוצא לפועל. אם צריך לבחור פרויקט מסוים, הייתי בוחר את דגם "Miao", כי השפה העיצובית שלי מובהקת בו במיוחד, החיבור בין הצורות מאוד מדויק.

איזה פרויקט שלך נחשב להצלחה בעיניך? ואיזה לכישלון?
פרויקט ש"משיג" את מטרתו הוא הצלחה, למרות שכל עשייה היא למידה והתקדמות, כך שגם פרויקט
שלא מגיע למטרתו עדיין תורם ומקדם.

מה זה אומר להצליח (בישראל)?
בהמשך לתשובה הקודמת, הצלחה היא השגת המטרה, בין אם היא מסחרית ובין אם אמנותית. בארצנו הקטנה הצלחה מסחרית היא אתגר לא פשוט, כי התעשייה עובדת עם כמויות גדולות מאוד, ובארצות גדולות יש יותר אפשרויות להגיע אליהן ולמכור לקהל גדול.

איזו עצה היית נותן למעצב בתחילת דרכו או איזו עצה היית רוצה לשמוע בתחילת דרכך?
לממש את הפוטנציאל שאתה רואה בעצמך, קודם כל בשביל עצמך ורק אחר כך למען השגת מטרות אחרות.

לפני עשר שנים איפה חשבת שתהיה היום?
לא ניסיתי "לצפות" מה יהיה. פשוט עשיתי את הטוב ביותר שביכולתי.

איפה לדעתך תהיה בעוד עשר שנים?
בינתיים אני מופתע כל יום מחדש מהאופן שבו הדברים מתקדמים. אני מקווה שמערך העיצוב, הפיתוח, הייצור, התצוגה והמכירה שיצרתי יגדל ויאפשר לי ליצור יותר.

חזרה לעמוד התערוכה >> 

קובי לוי
אלומיניום, 1998
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס