אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
| שלח אימיל |
 
 
מגזין
חתול אריה
עופר שפיגל
ממשק משתמש טבעי (NUI) מתייחס לממשקים חבויים או כאלה שלאחר זמן הופכים לבלתי נראים ככל שהמשתמש עושה בהם שימוש.
להמשך »
מחוץ לקופסה בשבוע העיצוב בלגרד 2014
צוות המוזיאון
זו השנה התשיעית ששבוע העיצוב של בלגרד מתקיים בבירת סרביה, והעיר התמלאה באירועי עיצוב שונים, מכנס ותערוכות עד מסיבות ופתיחות רשמיות (6-12 באוקטובר, 2014).
להמשך »
נוודות בעידן המודרני - מילנו 2013
מיה דבש
נוודות והגירה נמצאים בבסיס שתי תערוכות מעניינות שהוצגו בשבוע העיצוב במילנו. האחת מפנה את מבטה אל העתיד והאחרת מתבוננת על מה שהותירה מאחור בעצב וכמיהה.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
תערוכות > מעצבים, מוצרים
Racheli Chaba Sharfstein, Talya Rasner - Studio Ooga

רחלי חבה שרפשטיין, טליה רסנר - סטודיו עוגה
www.wabnitzeditions.com

סטודיו עוגה הוא סטודיו לעיצוב המביא לשוק מוצרי עיצוב חדשניים ומסחריים בעיצובם של מגוון מעצבים מתחומי העיצוב השונים.

Con-Fusion (קון-פיוז'ן)
מפת השולחן Con-Fusion יוצרת אווירה חגיגית בכל ארוחה; היא מציעה שלוש אפשרויות לעריכת השולחן למספר סועדים מגוון.OTOTO | Design Studio

OTOTO | Design Studio

אורי סעידי, דניאל גסנר - סטודיו אוטוטו
www.ototodesign.com

אורי סעידי ודניאל גסנר פתחו את סטודיו אוטוטו בשנת 2004. כיום ניתן למצוא את המוצרים הייחודיים של הסטודיו במוזיאונים, גלריות לאמנות, ובתערוכות עיצוב, כמו גם בחנויות לעיצוב הבית.

Poing Fruit Bowl (קערת פירות פוינג)
קערת פירות עשויה ברזל בחיתוך לייזר, אותו מתחו בעבודת יד כדי ליצור את צורתה המשעשעת - אך גם אולטרה-מודרנית - של הקערה. הצורה הספירלית של הקערה מאפשרת את שימושה בתור קערה לפירות, אך גם ניתן להציג את צורתה הייחודית בתור אמנות בפני עצמה.

T-Party Vase (אגרטל מסיבת-תה)
אגרטל עשוי מערבוב ושילוב פורצלן, שמגיע הישר ממסיבת התה של ארץ הפלאות, ומציג מבנה דינאמי עשוי פורצלן בזיגוג לבן בוהק.
Naama Steinbock, Idan Friedman - Reddish

נעמה שטיינבוק, עידן פרידמן - סטודיו Reddish
www.reddishstudio.com

בשנת 2002 פתחו נעמה ועידן את סטודיו Reddish, סטודיו לעיצוב המייצר מגוון מוצרים החל מריהוט, תאורה, ואביזרים, וכלה בתכשיטים. סטודיו Reddish משתתף באופן שוטף בתערוכות בינלאומיות לעיצוב.

Bird Bread (לחם לציפורים)
תתיידדו עם בעלי הכנף השכנים שלכם. תזמינו אותם לארוחה. עם סיום הארוחה שלכם, תניחו את מעמד הלחם על אדן החלון כדי שהציפורים יוכלו לסעוד על הפירורים.
Galia Tammuz | Designer

גליה תמוז
www.galiatammuz.com

גליה תמוז היא מעצבת תעשייתית בוגרת שנקר, שמתגוררת ועובדת בתל אביב. היא עובדת במגוון רב של שיטות וחומרים. בין היתר, התמחתה גליה בעבודה על אובניים, עליהם נוצרו "שתי צנצנות".

Two Jars (שתי צנצנות)
ערבוב שני חומרים על האובניים יוצר מוצר שונה וייחודי בכל פעם. בעוד כל צנצנת שונה, הן עדיין מכילות את אותו ה-DNA והן נראות כמו קרובות משפחה. הדוגמא הרדיאלית של שני החומרים משמשת תזכורת לשיטת הייצור.
Yuval Shaul | Designer
יובל שאול / Jaw (לסת)

Samuel Ben Shalom / Mad Kidney
שמואל בן שלום / Mad Kidney (כליה משוגעת)

Orly Tesler, Itamar Mendelovitch / Diamond Woods
אורלי טסלר, איתמר מנדלוביץ / Diamond Woods (יהלומי עץ)

טאלנטס דיזיין
www.talentsdesign.com

את טאלנטס דיזיין הקים האדריכל גל גאון, וחזון החברה הוא לאתר, לפתח, ולייצר יחד עם כשרונות עיצוב צעירים מהדורות מוגבלות קטנות. אחרי שהיא מייצרת את המהדורות הראשונות של קונספט עיצובי ייחודי, מציגה טאלנטס דיזיין את הקונספט לאדריכלים, גלריות, ובוטיקים למוצרי עיצוב במטרה לשלב מהדורות עיצוב יוצאות דופן בפרויקטים יוקרתיים: בתים, משרדים, ובתי מלון ייחודיים.

יובל שאול עבור טאלנטס / Jaw (לסת)
"לסת" הוא אובייקט איקוני עשוי קרמיקה יצוקה ומזוגגת, והוא חלק מאוסף "משחקים עם הטבע" של טאלנטס דיזיין, אוסף פריטים המעוצבים ברוח הפרהיסטורית בה השתמש האדם בעצמות כדי ליצור כלים לשימוש יומיומי.


שמואל בן שלום עבור טאלנטס / Mad Kidney (כליה משוגעת)
"כליה משוגעת" היא חלק מסדרת "Mad" (משוגע), ומהווה גרסה מורחבת למחקרו של המעצב על שפה איקונית עבור אובייקטים ויצורים שונים. הכליה, שהיא בדרך כלל נסתרת מהעין, נוצרת מחדש בתור קערת פירות אסתטית ביותר.

אורלי טסלר, איתמר מנדלוביץ עבור טאלנטס / Diamond Woods (יהלומי עץ)
אורלי טסלר ואיתמר מנדלוביץ הם צמד מעצבי טקסטיל צעירים המתנסה במגוון רחב של חומרים למוצרים עבור ענף הטקסטיל ועולם האמנות.

תוך שילוב בין אומנות מסורתית לבין טכנולוגיה חדישה, הצמד מעבד וממזג חומרים מוכרים כדי ליצור את האסתטיקה החדשה של הסדרה. השימוש בחומר החדשני של יהלומי עץ מאפשר יצירת מוצרים מקיימים בעלי משקל קל, המורכבים מפני שטח עשוי עץ דק אך חזק (ציפוי לוח), אותם ניתן להתאים ולשלב במגוון רב של חללים.

 
Shir Atar | Designer

שיר עטר
www.shiratar.com

מאז סיים את לימודיו במכון הטכנולוגי חולון, חוקר שיר עטר את היחסים בין ייצור תעשייתי וטכנולוגיה, לבין עבודת יד וחומרים. עבודה לצד יצרנים תעשייתיים מזמנת הזדמנות לצפות בתהליכים ושיטות עבודה הן של אנשים והן של מכונות. הפרויקטים שלו משלבים את שני העולמות; התעשייתי והאישי מוצגים בתערוכות ברחבי העולם.

Anafim Vases (אגרטלי ענפים)
האגרטלים מתחילים ביצירת מאובן מודרני - יציקת שרף על ענפים יבשים טבעיים. אחרי היציקה, גוף האגרטל המורכב ממיזוג של חומרים סינתטיים וטבעיים מוכן ל"כרייה" בתהליך כרסום. עיבוד המאובן על מחרטה חושף את האינטראקציה בין הענפים והשרף. כל אגרטל הוא ייחודי, מפגש ויזואלי מיוחד ובלתי ניתן לשכפול.
Marit Meisler - ceMMent

Marit Meisler - ceMMent

מרית מייסלר - ceMMent
www.cemment.com

מרית מייסלר סיימה בהצטיינות לימודי עיצוב מוצר בבצלאל. היא הקימה את ceMMent Design בברוקלין, וכיום היא מעצבת ומייצרת את יצירותיה. עבודותיה הוצגו במוזיאונים היהודיים בניו יורק, ברלין, סן פרנסיסקו, פילדלפיה, ועוד.

Concrete Menorah (חנוכיית בטון)
החנוכייה מורכבת מתשעה חלקים עצמאיים ונפרדים, אותם ניתן לסדר באינספור תצורות, מה שמאפשר לגיוון ולגמישות, לאינטראקציה ולדמיון לקחת חלק בשימוש הטקסי.

Tall Concrete Candlesticks for Shabbat Candles
(פמוטי בטון גבוהים לנרות שבת)
פמוטי הבטון הגבוהים מחזיקים נרות שולחן סטנדרטיים. הצורה האדריכלית הנקייה של הפמוטים העכשוויים מושכת את תשומת הלב לאיכות החומר. פלדת האלחלד בגימור מראה עומדת בניגוד לאיכות החמימה של מרקם הבטון.
Talila Abraham - Metalace

טלילה אברהם - Metalace
www.metalaceart.com

בשנת 1999 הקימה טלילה את הסטודיו שלה שמתמקד בתחום של עיצוב אמנותי מעשי תוך דגש על מגע רגשי, עריכת ניסויים, והתנסות עם חומרים ואובייקטים חדשים. היא הקימה את Metalace בשנת 2004, יחד עם בעלה. החברה מעצבת ומייצרת אובייקטים עכשוויים עשויים ממתכת.

Doily (מפית תחרה)
קערת התחרה מעוצבת בהשראת עבודותיהן של נשים אלמוניות, ומשלבת את התחושה הייחודית, האישית, והרומנטית של מלאכת יד עם חומרים עכשוויים וטכנולוגיות מתקדמות. האובייקט משקף את הרצון למגע אישי, למוצרי אמנות ועיצוב שנוצרו בעבודת יד.
Johnathan Hopp - Typicalocal

Johnathan Hopp - Typicalocal

יהונתן הופ - Typicalocal
www.typicalocal.com

הסדנה של יהונתן הופ מתמחה בעיצוב וביצור כלים ואובייקטים דקורטיביים מקרמיקה. הסטודיו נמצא ביפו, קרוב לשוק הפשפשים, ומייצר סדרות קצרות של מוצרים ששואבים השראה מהסביבה העירונית והתרבותית.

Kinneret Plate (צלחות כנרת)
הכנרת היא אייקון ישראלי, הן תרבותי והן גיאוגרפי. האובססיה סביב קו המים של הכנרת, שנמצא במצב של השתנות תמידית, היא חלק מהתרבות המקומית. מערכת הצלחות מופקת בשלושה גדלים, כך שלכל אחד יכולה להיות "כנרת" אישית משלו.

The Passover Plate (צלחת הפסח)
צלחת הפסח היא כלי מסורתי שנמצא במרכז השולחן בליל הסדר, ועליה מסודרים חמישה סוגי מזון שונים המסמלים אירועים היסטוריים. את "צלחת הפסח" יצר המעצב בסטודיו שלו תוך שימוש בתהליך לא קונבנציונלי.
Meirav Peled Barzilay, Golden Age

מירב פלד ברזילי
www.meiravbarzilay.com

מירב פלד ברזילי היא מעצבת מוצר עצמאית, ואת הסטודיו שלה הקימה בשנת 2009. בעבודתה היא בוחנת ומתנסה באובייקטים ובחומרים שונים. עבודותיה הוצגו במוזיאונים, גלריות, ותערוכות, ופורסמו בכתבי עת רבים ברחבי העולם.

Golden Age (גיל הזהב)
אגרטלי "גיל הזהב" שואבים השראה מאבדן גמישות העור בגיל הזקנה. תחילה הם מוזרקים לתוך תבנית, ולאחר מכן מעובדים ביד. בסוף תהליך הייצור מתקבלים כלים שהם דומים זה לזה, אך לעולם אינם זהים.
Noam Dover, Michal Cederbaum

נועם דובר, מיכל צדרבאום
www.noamdover.com

נועם דובר ומיכל צדרבאום מתגוררים ועובדים בתל אביב, ואת הסטודיו שלהם הקימו בשנת 2009. הם מגיעים מתחומי עיצוב שונים, ולעתים עובדים עם אמנים ומעצבים אחרים, והדיאלוג היצירתי שלהם שואף להיות רחב ורב-תחומי.

Scan & Scale (סריקה וקנה מידה)
Scan & Scale עוסק בחיפוש אחר דרכים להרחיב את השפה הויזואלית של עיצוב מבוסס-מחשב. זהו ניסיון לגשר בין שפה ויזואלית שמקורה בטבע, וסגנון ויזואלי חדש הנובע מההתפתחויות הדיגיטליות והטכנולוגיות הנוכחיות.
Anat Stein, Hadas Kruk - Studio Armadillo

ענת שטיין, הדס קרוק - סטודיו ארמדילו
www.studioarmadillo.com

סטודיו ארמדילו נוסד בשנת 1997 על ידי ענת שטיין והדס קרוק. בנוסף לשירותי עיצוב מוצר עבור תעשיה, יוצר הסטודיו עיצוב ואמנות עצמאיים בתחום של יודאיקה עכשווית.

Ceramic Objects Inspired by the Art of Paper Folding
(חפצי קרמיקה בהשראת אמנות קיפולי נייר)
האגרטל, החנוכייה, והפמוט עשויים קרמיקה, והם חלק מסדרה של חפצי קרמיקה שנעשו בהשראת אמנות קיפולי נייר. מסוקרנות מהטרנספורמציה של גליונות נייר דו-ממדיים לאובייקטים תלת-ממדים, את השרטוטים והקונספטים עיצבו בנייר, ורק לאחר מכן תרגמו את דגמי הנייר לתבניות קרמיקה.
Mey and Boaz Kahn - Studio Kahn

מיי ובועז קאהן - סטודיו קאהן
www.studiokahn.com

הרעיונות העכשוויים של מיי ובועז קאהן נועדו להקיף אותנו בסיפורים, רגשות, תקוות, ופנטזיות, לחשוף שאלות על הדרך בה אנו חיים את חיינו ולהציע דרכים חדשות ומרגשות להתבונן עליהם.

FRAGILE Salt & Pepper Shaker Set (מלחייה-פלפלייה מסדרת "שביר")
המלחייה-פלפלייה עשויה קרמיקה ומספקות הזדמנות לשבור משהו. המוצר מגיע כחלק אחד, ושבירתו הופכת אותו לשמיש. פעולת השבירה משאירה את חותמה על המלחייה-פלפלייה ומעניקה לה את המראה הייחודי שלה.
Irit Abba | Ceramic Designer

עירית אבא
www.geocities.com/abba_irit

עירית אבא, זוכת פרס אנדי בשנת 2009, יוצרת מזה שלושה עשורים. עבודתה הטמיעה תרבות קדרות נרחבת. בעשור האחרון היא משכללת את עבודתה עם פורצלן על האובניים בוירטואוזיות, תוך שהיא בוחנת את גבולות החומר.

Decorated Vessel (כלי מעוטר)
"כלי מעוטר" הוא כלי חרס משולב עם פורצלן וצבעי פורצלן, הוא מזוגג, מנוקב, ומגולף.
Ronen Kadushin

רונן קדושין
www.ronen-kadushin.com

רונן קדושין הוא מעצב ומורה לעיצוב ישראלי המתגורר בברלין מאז שנת 2005. בשנת 2004 פיתח קדושין את הקונספט של עיצוב פתוח, וייסד את "עיצוב פתוח", חברה לעיצוב וייצור רהיטים, תאורה, ואביזרים המיוצרים בברלין ונמכרים ברחבי אירופה וארה"ב.

Flat Knot Bowl (קערת קשר שטוח)
"קערת קשר שטוח" היא המוצר הראשון שהתפרסם אי פעם בעיצוב פתוח. העיצוב הוא מעין "תגזיר" דו-ממדי המוצג בצורה של מידע דיגיטלי אותו מפרסמים באינטרנט להורדה חינם, עם אישור להעתיק, לשנות, ולייצר את העיצוב תחת רשיון קריאייטיב קומונס. לצד הגמישות של שיטות ייצור CNC, עיצובים שעומדים בדרישות הטכניות זמינים לכל דורש, וניתן לייצר אותם בכל כמות ללא השקעה בכלים ומכשירים בשום מקום על ידי אף אחד.
Segev Moisa

שגב מואיסה
www.segevmoisa.com

שגב נולד בישראל ובילה מחצית מנעוריו בקנדה. העובדה שגדל בשתי תרבויות שונות כל כך העשירה אותו והשפיעה עליו רבות, הן כאדם והן כמעצב. הוא מאמין בעבודה עם מדיות וכלים רבים ומנסה להעניק למחשבה ביטוי פיזי ראוי.

Cluster (אשכול)
תהליכים תעשייתיים רבים יוצרים מוצרים זהים, והתוצאה - אבדן האינדיבידואליות. על ידי הוספת שני משתנים בלתי נשלטים לשיטת הייצור התעשייתי, הופכת כל יחידה שמיוצרת לייחודית.
Dafna Noam

דפנה נועם
noamdafna@gmail.com

דפנה נועם היא מעצבת בכירה בסטודיו פלג דיזיין. מתוך סקרנות לגבי היחס בין אנשים ואובייקטים, העיצובים שלה בוחנים מצבים יומיומיים, והתוצאה - מוצרים בעלי פרספקטיבה חדשנית ורעננה.

Good Boy Bowl (קערת ילד טוב)
הקערה היא חלק מסדרת קערות החוגגת את כף האוכל האחרונה. היא מתכתבת עם סידור שולחן יוקרתי, מעוטרת בגל זהוב דק, ומיועדת לשימוש בארוחות חגיגיות.
Gur Kimel - Kimel Handmade

גור קימל - Kimel Handmade
www.gurkimel.com

גור קימל הוא מעצב מוצר וצורף מתל אביב. הוא פיתח, עיצב, וייצר את הכלי המתכת שבסדנה של סבו, אותה ירש.

Kimel Handmade Kitchen Vessels (קימל עבודת יד - כלי מטבח)
סדרה זו של כלי הגשה מיוצרת תוך שילוב של עיבוד פלדת אלחלד בעבודת יד עם תהליכי ייצור של מנעולן ושל צורף. תוך התבססות על שיטות עבודה מסורתיות, נוצרה אמנות חדשה ששורשיה בנקודת המפגש בין שתי אומנויות אלה.
 Tal Zur

 

 Tal Zur

טל צור - סטודיו טריקסי
www.studiotrixie.com

סטודיו טריקסי, על שמה של סבתו של המעצב, הוא סטודיו צעיר לעיצוב, ומאוד מגוון באופיו: מכלי שולחן, חפצי מזון, וריהוט ביתי, עד יודאיקה ואביזרי אופנה.

Kiddush Glass (כוס קידוש)
ההשראה לעיצוב כוסות הקידוש מגיעה מבקבוקי אלכוהול ישנים. לאחר מזיגת היין לתוך הכוס, הופכת הכוס לפקק עבור הבקבוק, והתחתית המוזהבת של הכוס הופכת לתחתית של הבקבוק. כך כל טעימת יין היא מיוחדת כמו יין הקידוש בארוחה המסורתית של ערב שבת.

Planter Set (סט אדניות)
כלי ההגשה הם תוצר של שילוב בין קרמיקה ופורצלן. כלי השולחן מעצימים את תחושת האדמה והרעננות, כשהמחשבה שעומדת מאחוריהם הומוריסטית ורומנטית.

© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס