אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
מתקשרת טרנדים
מיה דבש
איך ייראו חיינו בעתיד? מה יהיו השאיפות שלנו והצרכים? מה יפתה אותנו לצרוך עוד יותר? שאלות כאלה ואחרות מעסיקות את חזאי וחוקרי הטרנדים. שיחה עם לי אדלקורט, האורקל של עולם העיצוב.
להמשך »
כיסא הוא כיסא הוא כיסא
דקלה דינור
מושב, משענת, רגליים והיכולת להכיל ולשאת משקלו של אדם. האם כך ניתן להגדיר כיסא? לא בדיוק... ביקור בתערוכה "כיסא הוא כיסא הוא כיסא"
להמשך »
שיח אוצרות
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
מידע למבקר > קטלוגים

מחיר מיוחד לרוכשים ישירות מן המוזיאון בטלפון: 073-2151525 או בכתובת מייל:info@dmh.org.il 


אקסטרים
12.12.2020

עורכים: אריק צ'ן, מיה דבש, חמוטל מנשהוף וסתו אקסנפלד
עיצוב והפקה: גיא שגיא – Shual.com
תרגום: טליה הלקין

קטלוג תערוכה מהודר החוגג עשור למוזיאון העיצוב חולון. הקטלוג דו-שפתי וכולל חמישה מאמרים ומקבץ הדן בקלישאות עיצוביות מאת אנשי מפתח בעולם העיצוב הבינלאומי והמקומי. לאורכו של הקטלוג משובצים ציטוטים נבחרים מתערוכות קודמות והוא כולל תמונות והסברים על מרבית העבודות המשתתפות בתערוכה.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 

 


 

ז'ה טם, רונית אלקבץ
28/4/18 - 28/11/17

אוצרת התערוכה ועורכת: יערה קידר
עיצוב: קובי פרנקו וזהר קורן

ספר התערוכה שיצא במיוחד עם פתיחתה, כולל שישה מאמרים שנכתבו במיוחד, ומקבץ תמונות של רונית אלקבץ מסרטים ששיחקה וביימה, תצלומים אישיים, תמונות תדמית ודוגמנות - החל מתחילת שנות ה-90 ולאורך כל הקריירה שלה.

המאמרים שמופיעים בקטלוג בעברית ובאנגלית, עוסקים בקולנוע, עיצוב אופנה, מגדר, פמיניזם, פוליטיקה ונושאים נוספים דרך התבוננות בקריירה הענפה של אלקבץ ועשייתה. בין המאמרים: מאמר האוצרת יערה קידר, מאמר אישי-ביוגרפי של הבימאי שלומי אלקבץ (אחיה של רונית) ומאמר הכולל את הפילמוגרפיה של אלקבץ שנכתב על ידי יגאל ניזרי.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 


מבט על - משקפיים מאוסף קלוד סמואל
27/4/17 - 21/12/16

אוצרת: מיה דבש
עיצוב: אביגיל ריינר ושלומי נחמני, הסטודיו

קטלוג דו לשוני, שסוקר את התפתחות המשקפיים ואת מושגי המבט והראייה בחברה המערבית בראי היסטורי, פילוסופי ותרבותי. לצד צילומי משקפיים מתוך האוסף של קלוד סמואל, כולל הקטלוג מאמרים של כותבים שונים מתחומי האופנה, הרפואה, הפילוסופיה, העיצוב והאמנות ומאפשר להתבונן על אובייקט יומיומי זה ועל השפעתו על החברה, מנקודות מבט שונות.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 


ננדו - המרווח שבין לבין
19/11/16 - 7/6/16

אוצרת: מריה כריסטינה דידרו
עיצוב: סטודיו ננדו

הקטלוג הייחודי יצא לאור עם פתיחת התערוכה וכולל שישה מאמרים על פי שש הקטגוריות, ראיון של אוקי סאטו עם מריה כריסטינה דידרו (אוצרת התערוכה) וכן את כל האובייקטים המוצגים. בין הכותבים בספר: גלית גאון, ד"ר אורי ברטל, מרקו סמיקלי, גלן אדמסון, אריק צ'ן וליבי סלרס.

הקטלוג כולל מארז מהודר ובו שני ספרים - האחד מכיל טקסטים והשני תמונות. במרווח שבין שני הספרים סימניה ייחודית בעיצוב סטודיו ננדו.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


 


כיסאות - מאוסף מוזיאון העיצוב חולון
דצמבר 2015

עורכת: מיה דבש
עיצוב: נועה שוורץ

ספר האוסף הראשון של המוזיאון ובו 28 כיסאות מתוך האוסף, פרי עבודתם של מעצבים ישראלים ובינלאומיים. הכיסא נבחר לייצג את האוסף משם שאין אף חפץ אחר שיכול לתפוס את מקומם של הכיסאות בתרבות העכשווית, ומאפשר מחקר תרבותי רוחבי דרך אלמנטים מעטים כל כך - מספר רגליים ומושב. 
הספר כולל גם מאמר מאת פרופ' עזרי טרזי, המוקדש במיוחד לנושא. 

לעמוד הקטלוג >>
לאוסף המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


  

צל ערים - מצילים את המרחב הציבורי 
31/10/15 - 4/7/15

אוצר: מרטין וייל

בספר מספר מאמרים של מומחים שונים בתחום, המספקים פרספקטיבה רחבה ומעניינת על הנושא, ומאמר צילומים מיוחד שהתפרש לארכה ולרחבה של הארץ, אותו ערך מרטין וייל יחד עם הצלם בני גם זו לטובה. 

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


  

שרפרפים - יעקב קאופמן
25/3/15-6/6/15

אוצרות: גלית גאון

קטלוג דו לשוני הכולל תצלומים של מאות שרפרפים שעיצב וייצר יעקב קאופמן, המבטאים מחקרים שונים בעיצוב ומחולקים לשש קטגוריות.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 


אלסי - רעיון מגירה
25/3/15-6/6/15

אוצרת: פרנצ'סקה אפיאני

בספר למעלה מ־50 פרויקטים שלא הגיעו לפסי הייצור של חברת אלסי, והוצגו בתערוכה. רובם של מעצבים ואדריכלים מן השורה הראשונה וביניהם: פיליפ סטארק, זאהה חדיד, פטרישיה אורקיולה, האחים בורולק, אטורה סוטסאס ורבים אחרים.

לעמוד הקטלוג >>

לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 


קיפולים - ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי.
מציגים איסי מיאקי  132 5. 
1/11/2014 - 3/7/2014

אוצרים:
לי אדלקורט
פיליפ פימאנו

המיאוס והשעמום שמעורר השוק הגלובאלי, והפחד מהפיכתה של החברה האנושית לוירטואלית, הובילו מעצבים ואמנים שונים ליצור עבודות המדגישות את הפן האנושי של תהליך הייצור, בהקשר של אורח חיים אחראי יותר. בקטלוג התערוכה מוצגות עבודותיהם של כ-70 מעצבים מכל העולם הנוגעים בנקודה זו, ביניהם: דרור בן שטרית, טורד בונטייה, רונן וארוון בורולק, קיקי ואן אייק וטוקוג'ין יושיוקה.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

רון ארד - ברוורס

אוצרת אורחת: לידיה יי

קטלוג בכריכה קשה הכולל מבחר מעבודותיו של רון ארד לצד טקסטים שכתב ומאמרים. הקטלוג, שעוצב על ידי נועה שוורץ, זכה בפרס Type Directors Club Tokyo 2014. 

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 

Common Roots | Design Map of Central Europe | Exhibition Catalogue

שורשים משותפים - מפת עיצוב בגבולות פוליטיים משתנים
23/11/12 - 23/2/13

אוצרת אורחת: אגניישקה יעקובסון

קטלוג בפורמט יוצא דופן המורכב משלושה ספרונים - הקדמה, עבר והווה - הנכרכים יחד בדרך לא שגרתית. בקטלוג עשרה מאמרים של מיטב החוקרים מארצות מרכז אירופה המוסיפים מימד היסטורי לצד התייחסויות לעיצוב עכשווי. עשרות תמונות של פריטי עיצוב היסטוריים ועכשווים מעשירים את נקודת המבט על התערוכה.

עיצוב הקטלוג: סטודיו שועל

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


 

Yohji Yamamoto at Design Museum Holon | Exhibition Catalogue

יוז'י ימאמוטו במוזיאון העיצוב חולון
5/7/12 - 20/10/12

אוצרת: גלית גאון

זו הפעם הראשונה שהמעצב הנודע יוז'י ימאמוטו משתף פעולה עם מוזיאון ישראלי, ויציג בו תערוכת יחיד של עבודותיו. ימאמוטו (Yohji Yamamoto) הינו אחד ממעצבי האופנה החשובים והמשפיעים ביותר בעולם, אשר במשך יותר משלושה עשורים מוביל ומאתגר את עולם האופנה בסגנונו האוונגרדי, שאינו מושפע מטרנדים חולפים. השנה מציין בית האופנה ימאמוטו 40 שנות פעילות.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


 

new olds Exhibition Cataloge

הישן החדש - עיצוב בהווה מתמשך
26/5/11 - 1/10/11

אוצר: פולקר אלבוס

התערוכה "הישן החדש, עיצוב בהווה מתמשך", היא האחרונה בשורה של תערוכות עיצוב שיזם המכון לקשרי חוץ של גרמניה (ifa) יחד עם האוצר פולקר אלבוס. התערוכה כוללת כ-70 עבודות, שדרכן בוחנים מעצבים עכשוויים את הקשר בין מסורת לחדשנות. הגישות השונות לנושא זה סבות כולן סביב נושאים דומים: חומריות, תהליכי הרכבה ותצורה, ייצור ושימושים מסורתיים. היוצרים המשתתפים בתערוכה כוללים 57 מעצבים וצוותי עיצוב מגרמניה, ארצות אירופאיות נוספות, ישראל וארה"ב, המקיימים ביניהם דיאלוג אינטנסיבי. ביטוי נוסף לאופיה הבינלאומי של התערוכה הוא הצגתה כתערוכה נודדת ברחבי העולם, תוך שימת דגש על הקשר לתרבויות מקומיות במדינות השונות בהן היא מוצגת.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


  

Post Fossil Exhibition Cataloge

פוסט פוסיל - חושפים את מאובני העתיד
27/1/2011 - 30/4/2011

אוצרת: לי אדלקורט

התערוכה 'פוסט פוסיל' במוזיאון העיצוב מאפשרת הצצה אל העתיד דרך חומרים, צורות וטקסים מן העבר. בתערוכה מוצגים כ-100 מוצגים של כ-60 מעצבים מהארץ ומהעולם, אשר יוצרים ומגדירים עיצוב המתמקד בחומרים טבעיים ובני קיימא. הם יוצרים מקומות מחסה, כלים ומכונות ומשיבים לחיים טקסים ארכאיים המשרתים אורח חיים צנוע יותר, כאילו היה כל אחד מהם בן דמותו של פרד פלינטסטון החי בעתיד.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 

Mechanical Couture Exhibition Cataloge אופנה מכאנית - טווים סדר חדש
14/10/2010 - 8/1/2011

אוצרות: ג'ינג'ר גרג דוגן וג'ודית הוס פוקס

בשנים האחרונות מצאו חידושים טכנולוגיים את דרכם היישר למוצרים ולפריטי לבוש - בין אם על גבי הפריטים ובין אם כחלק אינטגרלי מפריטי לבוש אלה. השוני בתערוכה זו הוא בכך שהמוצרים המוצגים בה הינם תוצאה של שילוב מכונות בתהליך העיצוב וכחלק מהמוצר הסופי עצמו בניגוד למוצר שנועד לשמש כבמה להצגת הטכנולוגיה. בתערוכה מנסים 12 מעצבים לערער על המונח המקובל של אופנה עילית וישקפו תוך כדי כך את מצב התרבות העכשווי. גם תפקידן של המכונות יואר כאן מזווית חדשה - לא כאמצעי להגדלת יעילות ותפוקה אלא כאמצעי להבנת צורות ומוצרים חדשים.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

-אזל מהמלאי-

 


 

Senseware Exhibition Cataloge

Senseware - סיבים מיפן
25/6/2010 - 4/9/2010

אוצר: קניה הארה

האם אנחנו יכולים לשפר את איכות החוויות החושיות והרגשיות שלנו? התערוכה Senseware מציגה סיבים מלאכותיים שנוצרו בטכנולוגיות מתקדמות היכולים לגרות את החושים שבהם אנחנו משתמשים בחיי היומיום ולעורר בהם רגישויות רדומות. סיבים המשנים את צורת ההתבוננות שלנו בטבע, מאתגרים את כוח המשיכה, מעוררים שמחה, משנים ומסננים אור ומעניקים קווי מתאר לאוויר. גודלם של חלק מהסיבים אינו עולה על גודלו של תא בודד. סיבים אחדים גמישים יותר מגומי, ואחרים מוליכים חשמל באותה יעילות כמו מתכת.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>

 


 

The State of Things Exhibition Cataloge מצב הדברים - עיצוב והמאה ה-21
4/3/2010 - 22/5/2010

אוצרת אורחת ראשית:
ד"ר ברברה בלומינק

אוצרי משנה:
ג'ולי לסקי, אריק צ'ן, גארת' ווקר

"מצב הדברים" היא תערוכה בינלאומית הכוללת כמאה מוצגים עכשוויים. בתהליך המחקר, האיסוף והבחירה של המוצגים, בחנו ארבעת האוצרים את תהליכי עבודתם של מעצבים היום, את מערכת השיקולים המנחה את בחירתם בנושאים בהם יעסקו, בתהליכי הפיתוח הרעיוניים, הטכנולוגיים ועד לתהליכי ייצור ותקשורת. מחקר זה צומצם לכדי שמונה שאלות יסוד הנוכחות בחייהם המקצועיים של מעצבים בכל העולם.

לעמוד הקטלוג >>
לעמוד התערוכה באתר המוזיאון >>


© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס