אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
 
 
מגזין
חומרים קיצוניים | מגמות חומריות מגיבות ומובילות לשינויים בעולם
אפרת ברק, מנהלת ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן, מוזיאון העיצוב חולון
הקשר בין חומרים לתופעות קיצוניות והאופן בו עולם החומר יכול להוות גורם מפתח לשינוי.
להמשך »
משחקים היום - מצליחים מחר
יערה בשן חכם
אם אני רוצה לסכם במילה אחת את רוב גני המשחקים בישראל, המילה תהיה ה-ח-מ-צ-ה. ולמה? כי רובם מחמיצים את ההזדמנות היקרה שמונחת בכף ידם.
להמשך »
פולה שר - מעצבת רצינית
מיכל אור-עד
פולה שר, מעצבת ומאיירת אמריקנית, היא חוד החנית של עולם העיצוב למעלה מ-3 עשורים. בראיון בלעדי למגזין המוזיאון היא מספקת הצצה למה שהפך אותה לכזו.
להמשך »
...גיליון עכשווי
...כל הגיליונות

עקבו אחרינו
הרשמה לניוזלטר »
Facebook »
כניסה למתחם העיתונות
שם משתמש:
סיסמה:
 כניסה הרשמה כאן
שכחת את הסיסמה?
תערוכות > הודעות לעיתונות
פוסט פוסיל - חושפים את מאובני העתיד
27 ינואר 2011 -  30 אפריל 2011
הורדת הודעה לעיתונות בפורמט PDF »

לי אדלקורט, אוצרת התערוכה:
"הגיע הזמן לשינוי קיצוני. החברה העכשווית מוכנה להיפרד באופן סופי מהמאה הקודמת.
להיפרד ממוסכמות יצירתיות קיימות, מחוקים תיאורטיים ומסטיגמות שניתן כעת לאתגר ולשבור.
מעצבי הדור החדש תרים אחר השורשים שלהם... כמו אנשי מערות חדשים... כאילו היה כל אחד מהם בן-דמותו של פרד פלינסטון החי בעתיד". (מתוך קטלוג התערוכה, 2010)

אלון ספן, מנכ"ל המוזיאון ומתחם מדיטק חולון אומר כי "התערוכה מבטאת את רצוננו להציג במוזיאון תערוכות ברמה הגבוהה ביותר, ולהיות חלק מהשיח הבינלאומי העכשווי בתחום העיצוב, אם בתערוכות המוזמנות לחולון על ידי ועדת התערוכות של המוזיאון ואם על ידי תערוכות הנאצרות עבורו במיוחד".

התערוכה מגיעה לישראל לאחר שהוצגה באביב האחרון במוזיאון 21_21 DESIGN SIGHT בטוקיו, יפן, שנוסד ב-2007 על ידי שלושה מעצבים בעלי שם - איסי מיאקי, טאקו סאטו ונאוטו פוקסוואה.

בהזמנת מוזיאון העיצוב חולון הורחבה התערוכה ע"י אדלקורט ויוצגו בה למעלה מ-60 מעצבים בינלאומיים, ובהם גם 9 ישראלים. אדלקורט, המכונה "ארכיאולוגית של העתיד", היא חזאית הטרנדים המשפיעה ביותר בתחומי האופנה, הטקסטיל, המזון, הפרחים, הקוסמטיקה והרכב בעולם, שהפכה את חיזוי הטרנדים למקצוע.
אדלקורט בודקת את השינויים שחלו בעולם העיצוב בעקבות המשבר הכלכלי העולמי ואת האופן בו הם באים לידי ביטוי: לא עוד עיצוב למען עיצוב והלכי רוח שאפיינו את המאה הקודמת, אלא זן חדש של מעצבים, המעצבים חפצים שנעשו בעבודת יד, בחומרים צנועים הנבראים מן האדמה, הם חוזרים אל תחילת הזמן.
במסגרת התערוכה בוחנת אדלקורט מחדש את מערכת הערכים שנבנתה במהלך המאה הקודמת, על ידי הצגת עבודות של מעצבים מזן חדש המהוות אתגר ומשנות לחלוטין את המושג המוסכם של עיצוב:

"הגיע הזמן", כותבת אדלקורט "להיפרד מראיית עולם חומרית, ולהחליף אותה בחפצים שנעשו בעבודת יד, ובחומרים צנועים הקשורים לאדמה והמורכבים יחד בכדי ליצור צורות חדשות.
מעצבי הדור החדש תרים אחר השורשים שלהם, ופועלים לטהר ולזקק את אדמתם ולחקור את ההיסטוריה שלהם. לעיתים, הם חוזרים אחורה אל תחילת הזמן. בתהליך הזה, המעצבים יוצרים ומגדירים עיצוב המתמקד בחומרים טבעיים ובני-קיימא.
כמו אנשי מערות חדשים, הם יוצרים מקומות מחסה, כלים ומכונות, וטקסים ארכאיים המשרתים סגנון חיים צנוע, מסופק ומוכל יותר. כאילו היה כל אחד מהם בן-דמותו של פרד פלינסטון החי בעתיד".

גלית גאון, האוצרת ראשית של מוזיאון העיצוב בחולון, מציינת כי "אל מרחב התערוכה אספה לי אדלקורט מאובנים עתידיים, כאשר היא ערה לכך שאחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד עיצוב היא פענוח שכבות ארכיאולוגיות מופשטות. בניגוד לאופן בו רובנו תופסים את העיצוב העתידני כטכנולוגי ואינטראקטיבי, תערוכת "פוסט פוסיל" מאפשרת לנו להתבונן בעתיד ב'מבט לאחור' ולהיזכר במפגש הראשוני המתקיים בין אדם לבין חומר וצורות יסוד. אנחנו מקווים שברוח ה-slow food וה-slow parenting שהפכו מסימני העת האחרונה, המבקרים בתערוכה יתהלכו בה בהליכה איטית יותר, יניחו לחושים שלהם להתעורר, ייתרגלו סובלנות צורנית ומבנית ויאפשרו לעצמם להרגיש, לחשוב, ולשאול שאלות על מקומנו בעולם החומרי".


הורדת תמונות באיכות גבוהה »
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס