רכישת כרטיסים

פעילויות חינוך לבתי ספר

מוזיאון העיצוב חולון שמח לפתוח בפניכם את שעריו, ומזמין אתכם לקחת חלק, לבקר בתערוכות המתחלפות ולהשתתף בסדנאות. 

ביקור במוזיאון העיצוב חולון מזמן לתלמידים מפגש בלתי אמצעי עם עולם העיצוב על רבדיו השונים. סיור בין המוצגים השונים, מעורר סקרנות ומעודד חשיבה אודות מעגל החיים של מוצר – החל בהגדרת הצורך האנושי ועד לבחירת החומרים והטכנולוגיה וייצור המוצר המוגמר. הביקור חושף את התלמידים לתחומי העיצוב והאדריכלות המקומיים והבינלאומיים, ומאפשר להם להתוודע מקרוב לפעילות המחשבתית, הרגשית והחווייתית הכרוכה בתהליך העיצוב.

סיור במוזיאון
הסיור עוסק במושגים מרכזיים בעולם העיצוב. הוא כולל הרחבה על מבנה המוזיאון ועל התערוכות המוצגות ומותאם לתלמידים משכבות גיל שונות. ההסבר על מבנה המוזיאון עוסק במאפיינים האדריכליים והייחודיים של המבנה ובחומרים והטכנולוגיות ששימשו בהקמתו. הסיור בתערוכות מתחיל בעיסוק במושג "עיצוב" – מהו מוצר תעשייתי? ומה מבדיל בין עיצוב, אמנות ומלאכת יד? נחקור יחד עם התלמידים עיצוב עכשווי מהארץ ומהעולם באמצעות התבוננות מודרכת במוצגים בתערוכה: מאלו חומרים הם עשויים? מהן הטכנולוגיות ששימשו לייצורם? מה מקומו של המעצב ומהם מניעיו בתהליך העיצוב?

סדנאות
בנוסף לסיור אנחנו מציעים סדנאות מגוונות בהתאמה לגילים שונים. הסדנאות מציעות לתלמידים התנסות מעשית ומהנה בעיצוב, ומאפשרות לחוות דרך הידיים את המושגים והנושאים שנידונו בסיור. הסדנאות מותאמות גם ללמידה מרחוק.
למידע נוסף על סדנאות בלמידה מרחוק לחצו כאן>>   

התאמת הסיורים והסדנאות לתכנית הבית-ספרית
ניתן להזמין סיור המתמקד באחד מן הנושאים המופיעים בתוכנית הלימודים השנתית בטכנולוגיה ומקצועות העיצוב. בנוסף, ניתן לכלול בתיאום מראש, ביקור קצר בספרית החומרים. הפעילות מלווה בהכנה מוקדמת של המורה בכיתה ובבניית תכנית סיור מותאמת בשיתוף עם צוות ההוראה של בית הספר.

טרם הביקור במוזיאון, חשוב להסביר לתלמידים:
• אנו נכנסים למוזיאון בו מסיירים מבקרים נוספים, לכן חשוב להתחשב ולשמור על השקט.
• במוזיאון נלך יחד עם המדריך, לא נעקוף אותו ולא נרוץ.
• במוזיאון מוצגים פריטים רבים יקרי ערך, ולכן לא נוגעים במוצגים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאגף החינוך טלפון: 073-2151512 / 073-2151504
דואר אלקטרוני: education@dmh.org.il