רכישת כרטיסים

איתי בנית

קיפולים – .5 132 איסי מיאקה

GATHERING - From Domestic Craft to Contemporary Process

קיפולים - ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי

03.07.2014 – 25.10.2014


 

לראשונה בעולם, הוצגה הקולקציה פורצת הדרך .5 132 של המעצב היפני איסי מיאקה במוזיאון העיצוב חולון. בנוסף, הוצגו בתערוכה עבודותיהם של כ-70 מעצבים מכל העולם, ביניהם: סטודיו איילינגר, דרור בן שטרית, טורד בונטייה, רונן וארוון בורולק, קיקי ואן אייק, פרדריך פארג, ריצ'רד הוטן, אריק לוי, ברטיאן פוט, יעל מר ושי אלקלעי, אינגה סמפה, פרדריקסון סטולארד, פטריסיה אורקיולה וטוקוג'ין יושיוקה.

צילום: איתי בנית

מאז סוף שנות ה-90 אנו עדים לתחייה של עולם מלאכות היד, המתרחשת בתגובה למהפכת המידע. המיאוס והשעמום שמעורר השוק הגלובאלי, והפחד מהפיכתה של החברה האנושית לוירטואלית, הובילו מעצבים ואמנים שונים ליצור עבודות המדגישות את הפן האנושי של תהליך הייצור, בהקשר של אורח חיים אחראי יותר. כך מיצבה את עצמה החזרה לעולם מלאכות היד כאחת התנועות המשמעותיות של זמננו. מלאכות יד קשורות לרעיונות של חותם אישי, שיתוף פעולה, שיתוף ברעיונות וחזרה לייצור מקומי. הן תורמות להישרדותם של כישורים חשובים שעברו מדור לדור במשך מאות שנים, והנמצאים כיום על סף הכחדה. 

בתערוכה הוצגו עבודותיהם של כ-70 מעצבים מכל העולם, ביניהם: דרור בן שטרית, טורד בונטייה, רונן וארוון בורולק, קיקי ואן אייק, פרדריך פארג, ריצ'רד הוטן, אריק לוי, ברטיאן פוט, יעל מר ושי אלקלעי, אינגה סמפה, פרדריקסון סטולארד, פטריסיה אורקיולה וטוקוג'ין יושיוקה.

לי אדלקורט היא לא רק אחת מחוקרות הטרנדים המפורסמות ביותר בעולם היום, היא הייתה זו שהפקיעה את העיסוק הזה מידיה הבלעדיות של תעשיית האופנה והפכה את מחקר הטרנדים לנחלת העולם העיצובי והעסקי כולו. כיועצת לעולם התעשייה יש לה השפעה עצומה על המוצרים של מחר. כשהיא מדברת חברות גדולות מקשיבות וביניהן – קוקה קולה, אסתי לאודר, לוריאל וגם חברות לעיצוב מכוניות כמו ניסן, בנקים ואפילו ממשלות.

בגלריה התחתונה במוזיאון הוצגה לראשונה הקולקציה .5 132 של איסי מיאקה: "אני חושב על האתגרים שנצטרך להתמודד איתם במהלך המאה העשרים ואחת", אמר איסי מיאקה על הקולקציה .5 132. "רובנו מרגישים סוג של חוסר ידיעה לגבי העתיד, בהתחשב בגידול האוכלוסייה והידלדלות המשאבים. חשוב כעת לייצר בגדים לטווח הארוך, ולא רק לעונה אחת. איננו יכולים להמשיך ולזרוק דברים. אנחנו מוכרחים להתמודד עם הבעיות האלו. אנשים רבים חוזרים על מה שנעשה בעבר. אני אינני מעוניין בכך. אני מעדיף התפתחות".

מעצבים:

Farg & Blanche / Bernotat&Co / Chack / D-Vision / Form Us with Love / Fuchs + Funke / Lanzavecchia + Wai / Moorhead & Moorhead / Raw Edges Design Studio / Studio Hu.Be / אטלייה רמי & וינהוזיין / איבון פהלינג וג'ני פיאז / אילה צרפתי / אינגה סמפה / איסי מיאקה / איתי אהלי / אלברטו ביאג'טי / אליסה שטרוצק / אלכסנדרה גאצה / אניקה פריי / ארז נבי פנה / אריאל צוקרמן ועודד ספיר / אריק לוי / ברטיאן פוט / ג'וליאן מיור / דיטה המרסטרום / דירק וואנדר קוי / דרור בן-שטרית / הנרייטה ו. לת' / הרמן אוגוסט ויזינגר / ואדים קיברדין / חוויאר מנוזה מסלה וסטודיו לעיצוב Mashallah / טג'ו רמי / טוקוג'ין יושיוקה / טורד בונטייה / טינה בקר / טל גור / יהונתן כהן ונטע משיח / יורית טקאמה / כריסטין מאינדרסמה / כריסטינה לילינברג האלסטורם / לואיס קמפבל / מאייקה הרדה / מורטן ווס / מרטין אזואה / מרטן שקנקוולד / מרסל וונדרס / ניקולא לה מונייה / ניר מאירי / ננדו / סופי ברונר / סטודיו BoomWehmeyer / סטודיו וורטמאן וג'ירו / סטודיו ויהי / פטריסיה אורקיולה / פלוריס וובן / פפה הייקופ / פרדריקסון סטלארד / פרודקס / מיקה בר / מרסל וונדרס / קונסטנס גיסה / קטרינה מרל וכריסטינה לוברמייאר / קיקי ואן אייק / ראסל פינצ' / רונן וארוון בורולק / רותם אגמון / ריצ'רד הוטן / רמי טריף / רעות רוזנברג / שרלוט קינגסנורת'

תערוכה זו מתאפשרת הודות לתמיכה הנדיבה של חיים כצמן, לזכרה של אשתו האהובה ד"ר שולמית כצמן ז"ל. ד"ר שולמית כצמן הצטרפה לחבר הנאמנים של מוזיאון העיצוב חולון מיום היווסדו. הודות לתשוקה העזה שלה לתחום ותמיכתה הנדיבה, המוזיאון הפך במהרה לאחד המוזיאונים המוכרים ביותר בעולם בתחום העיצוב.