רכישת כרטיסים

סטודיו בייקרי

שטוח תלת ממדי

Flat 3D

תהליך הפיתוח של סדרת הריהוט NOM של סטודיו בייקרי מוצג במעבדת העיצוב של מוזיאון

28.11.2015 – 02.04.2016


 

סטודיו בייקרי הוקם בשנת 2009, על ידי גילי קוצ׳יק ורן אמיתי לאחר סיום לימודיהם במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. את הפרויקט המשותף הראשון שלהם, שהתחיל כפרויקט גמר בבצלאל, פיתחו השניים לסדרת הרהיטים הנקראת NOM) Nature of Materials) וכיום הסדרה מיוצרת ונמכרת על ידי חברת קפליני (Cappellini) האיטלקית.

NOM, ראשי תיבות של Nature of Material (הטבע של החומר), היא סדרה של רהיטים נערמים וקלים: כל אובייקט בנוי מפריסה אחת של פח אלומיניום שנחתך בלייזר ולאחר מכן מכופף לצורתו הסופית. הפרטים בסדרה נראים במבט ראשון פשוטים ונטולי יומרות, אך בפועל מדובר על תוצר של תהליך ארוך של בדיקה, ניסוי והידוק, תהליך רעיוני, חומרי ומעשי כאחד שאפשר לשניים לגבש תוצר מדויק ומוצלח.

 

צילום: סטודיו בייקרי

בשנת 2014, הסדרה זכתה בפרס The best of the best של תחרות העיצוב Red Dot הגרמנית, בקטגוריית הריהוט. המתח שבין השיפוט הביקורתי ובין הדמיון, משמש את סטודיו בייקרי כאחד הכלים המרכזיים בעבודתם – תהליך העבודה שלהם כמו הסטודיו, מסודר בתוך מבנים מרחביים מאורגנים וברורים, בתוכם, יכול לפרוץ לרגע כאוס יצירתי המזמין באופן נונשלנטי מחשבות חדשות כהפתעה.

סטודיו בייקרי, NOM, צילום: יוסי סודרי

במסגרת התערוכה במעבדת העיצוב של המוזיאון, יוצגו כל השלבים שמרכיבים את תהליך הפיתוח של הסדרה NOM – מהמודלים הראשונים מנייר, דרך הדגמים הראשוניים, אבי-הטיפוס, אפשרויות הצבע ועד לדגמים הסופיים. כמו כן, תוצג גם טעימה משני תהליכים חדשים שהתחילו בסטודיו. 

סטודיו בייקרי, גילי קוצ׳יק ורן אמיתי, צילום: איתי בנית