רכישת כרטיסים

אלעד שריג

אי זוגי

The Conversation Show

תערוכה קבוצתית הבוחנת את הדיאלוג היצירתי בין מעצבים

28.05.2019 – 26.10.2019


 

תערוכה קבוצתית שביקשה לבחון את הדיאלוג היצירתי המתקיים בין לפות שני מעצבים. העבודה בצוות מפרה ומעשירה אך כרוכה גם בהסכמה שבשתיקה לחירות ולחופש מחשבתי בכל אחד משלבי תהליך העיצוב, בהענקת יחס של כבוד ותחושת ביטחון לאנשים השותפים ובהעמקת ההיכרות עם אישיותו של האחר.

אלו הסטודיואים לעיצוב שהשתתפו בתערוכה: BCXSY, מישר-טרקסלר, סטודיו Reddish, סנרקיטקטור, וזאבן, פעילים כולם בזירה הבינלאומית וזוכים להכרה מרובה.

BCXSY, תחביר הדדי, 2019, צילום: אלעד שריג

התערוכה הקבוצתית אי זוגי התבססה על חילופי רעיונות, אינטראקציות ורגשות. היא התמקדה בתיעוד רעיוני וסמלי של תהליכי עיצוב השמים דגש על הדדיות, ונוצרים מתוך נכונות לבחון את מערכת היחסים הייחודית, הכנה והעמוקה המתקיימת בין לפחות שני אנשים, שחושבים ועובדים יחד, ולעיתים גם חיים ביחד. תהליכי עבודה משותפים דורשים כבוד, אמון, הערכה והכרות עם אישיותו של אדם אחר. ריבוי הקולות, כבסיס ליצירה ולמאמץ משותף הוא נקודת הפתיחה לתערוכה זו, העוסקת בהתנהגות האנושית ובשיתוף פעולה אינטלקטואלי לפחות באותה מידה שבה היא עוסקת בעיצוב.

התערוכה הורכבה ממספר רבדים, כשהחשוב בהם היה סדרת השיחות שקיימו ביניהם המעצבים המשתתפים. קיומו של אותו ממד תקשורתי הוביל להחלטה להקליט את הקולות. במקום לתעד את הנאמר בכתב כחלק מקטלוג, מוצגים הדיאלוגים כסרט המשמר את ממד הסאונד ואת סביבות העבודה, בבימויה של פרנצ'סקה מולטני. בכל אחת מחמש העבודות, שיתפו המעצבים את תהליכי היצירה שלהם ואת גישותיהם השונות, ועושים מאמץ להציג אותם באמצעות מחווה אחת. חלק מהפרויקטים תקשרו עם הצופים באופן ישיר, והזמינו אותם לפסוע אל תוך עולם יצירתי ולעיתים אף לקחת בו חלק. המעצבים שוחחו זה עם זה, אך בו-זמנית פנו גם לקהל. כפי שטען המעצב והתאורטיקן ויקטור פפנק, "הדבר היחידי החשוב בנוגע לעיצוב, הוא האופן שבו הוא מתייחס לאנשים". זו הייתה הפעם הראשונה שבה כל התערוכה הייתה מורכבת מעבודות חדשות שנעשו במיוחד עבור מוזיאון העיצוב חולון.

מעצבים:

זאבן | מישר-טרקסלר | סנרקיטקטור | Studio Reddish | BCXSY