רכישת כרטיסים

בני גם זו לטובה

ללא מעצורים

Free Wheel

מסע אופניים לאורך ההיסטוריה של עולם העיצוב - 100 זוגות אופניים איקוניים

13.11.2013 – 28.03.2014


 

בתערוכה יוצגו עשרות זוגות אופניים מן המוקדמים ביותר ועד לפיתוחים העכשוויים. לצד האוסף הבינלאומי הנרחב של האדריכל מיכאל אמבאכאר יוצגו בתערוכה אופניים ישראלים מקוריים.

"ללא מעצורים" עוקבת אחר אחד החפצים המוכרים לכל אחד מאתנו, ונמצאים בשימוש יומיומי על ידי מיליוני אנשים סביב העולם. כלי התחבורה האישי, היעיל והפשוט ביותר לאורך ההיסטוריה, המצליח מחד לשמור על מבנה אופייני קבוע ומאידך, לאתגר את גבולות החשיבה החדשנית של מעצבים, ממציאים, רוכבים ותעשיינים ברחבי העולם.

Benny Gamzo Letova

צילום: בני גם זו לטובה


בתערוכה זו, אנו פורסים בפניכם ארבעה פרקים בחייהם של זוגות אופנים:

* לאורך ציר הזמן, תמצאו את ההיסטוריה המקוצרת של התפתחות האופניים מאז 1790 ועד לימינו – דרך עשרים זוגות האופניים, סרטים דוקומנטריים ומידע היסטורי. 

* בחלל הגלריה התחתונה אנו סוקרים את תעשיית האופניים מתוצרת הארץ ממוזיאון האופניים של אלון וולף. מתעשייה ענפה שפרחה בארץ בשנות ה-60 ועד ליצרנים הייחודיים הפועלים היום. לצד התצוגה ההיסטורית מוצגת אסופה של כסאות שנקודת המוצא שלהם היא כיסא אופניים בעיצובו של אילון ערמון.

* בחלל הגלריה העליונה אנו מציגים לראשונה 43 זוגות אופניים אייקונים מתוך האוסף הפרטי הגדול ביותר של אופניים בעולם של האספן מיכאל אמבאכר. זוהי הזדמנות ייחודית לפגוש אופניים מראשית המאה לצד אופנים ששימשו חיילים צנחנים במלחמת העולם השנייה, ועד לאופניים המתקפלים לתוך מזוודה.

* במעבדה לעיצוב אנו מציגים את הפרויקטים החדשניים ביותר, מישראל ומחו״ל, שמעשירים ומסעירים את עולם האופנים היום.

צילום: בני גם זו לטובה

בתמונה למעלה: Smith & Co, דנמרק, 1983 | אוסף מיכאל אמבאכר צילום: Bernhard Angerer
סרטון התערוכה: סרטי הסינגלים באדיבות ערן זילברמן, אמיתי טפלא, שמוליק אילת, מנחם זיבזינר, ערן חן־ציון, ראובן סביו ואילון לוי. עריכה ומוזיקה: אילון לוי. סייע באיסוף וריכוז החומרים: אייל צ'רניחובסקי.