רכישת כרטיסים

מחוץ לקופסה

Out of the Box

עיצוב ישראלי בשבוע העיצוב ברצלונה 2014

02.06.2014 – 31.07.2014


 

מוזיאון העיצוב חולון בשיתוף משרד החוץ הישראלי ושגרירות ישראל בספרד, הובילו את השתתפותה של ישראל בשבוע העיצוב ברצלונה 2014. במהלך השבוע התקיימו מגוון רחב של אירועים המתמקדים ביזמות וחדשנות בתחום העיצוב במטרה להציג את הפוטנציאל היצירתי של ישראל תוך שאיפה ליצור סינרגיה ושיתופי פעולה עסקיים בין חברות ואנשי מקצוע.

שבוע העיצוב של ברצלונה המאורגן על ידי מרכז העיצוב של ברצלונה (BCD), מתקיים מידי שנה בחודש יוני ברחבי העולם. שבוע העיצוב הינו האירוע החשוב בתחום העיצוב בספרד ובין החשובים ביותר בשדה הבינלאומי. בחודש נובמבר 2013, במהלך ביקורו של ראש עיריית ברצלונה, מר חוויאר טריאס, בישראל ובמוזיאון העיצוב חולון, הכריזו ראש עיריית ברצלונה וראש עיריית חולון, מר מוטי ששון, על השתתפותה של ישראל כמדינה אורחת בשבוע העיצוב של ברצלונה 2014. התערוכה הישראלית התמקדה ביזמות וחדשנות בתחום העיצוב במטרה להציג את הפוטנציאל היצירתי של ישראל תוך שאיפה ליצור סינרגיה ושיתופי פעולה עסקיים בין חברות ואנשי מקצוע.

היוזמה, שהתגבשה תוך שיתוף פעולה בין מוזיאון העיצוב חולון ומשרד החוץ הישראלי עם שגרירות ישראל בספרד, כללה: כנס מרכזי בהשתתפות רון ארד, תערוכות, מפגשים וסדנאות.

תערוכות:

"מחוץ לקופסה – עיצוב מישראל", תערוכה מרכזית של מעצבים ישראלים (אוצרת: גלית גאון); תערוכת סטודנטים ומורים של המכון הטכנולוגי חולון; תערוכה וסדרת מפגשים ופרזנטציות בנושא פיתוח חומרים חדשים על ידי מעצבים בשיתוף פעולה ראשון בין ספריית החומרים, מוזיאון העיצוב חולון וספריית החומרים של ברצלונה.

מפגשים וסדנאות:

אירוע פתיחה חגיגי של פרויקט "מה בקופסא" – בוגרי התואר השני של שנקר בפרויקט ייחודי; הרצאות של מעצבים וחברות ישראליות אשר הציגו את עבודותיהם ;סדנאות מקצועיות בתחומי היזמות אותם הובילה עמותת "לצאת מהקופסא"; מפגשים עסקיים ונטוורקינג לאורך כל ימי האירוע בין מעצבים ישראלים ומעצבים וחברות מקומיות; פאנלים ומפגשים של המוזיאון עם מעצבים וגלריות בברצלונה, במטרה לקדם את השיח המקצועי לצד תערוכות עיצוב בשתי הערים ועוד.

במרכז שבוע העיצוב עמדה התערוכה – "מחוץ לקופסה – עיצוב מישראל", תערוכה מיוחדת עבור שבוע העיצוב ברצלונה, המציגה קבוצה של יוצרים צעירים המבטאים כל אחד בדרכו, תהליך של חשיבה מחוץ לקופסא. חלקם מבטאים בעבודתם חשיבה טכנולוגית חדשנית, חלקם עושים זאת דרך צורות או חומרים וחלקם עושים זאת דרך קריאה מחודשת שלנו, המשתמשים. המעצבים נשאלו על המקצוע בו בחרו, שהוא נדמה לעיתים כמו מעט מכל דבר שיחד מאפשר יצירה גדולה מסך חלקיה. המעצב, שהוא "גנרליסט" תרבותי, איש רחב אופקים, יוצא נשכר מיכולתו להתבונן ולשאול שאלות, להקשיב ולהטיל ספק, לחוש ולתהות, האם אין דרך טובה יותר, מעניינת יותר או חכמה יותר, לעשות זאת בפעם הבאה.