רכישת כרטיסים

אלעד שריג

הנשף

The Ball

התערוכה הנשף מספרת על יכולתה של האופנה לקחת אותנו אל עולם קסום שהכול אפשרי בו, ולו ללילה אחד

13.07.2021 – 08.01.22


 

״הנשף״ היא תערוכה המוקדשת, לראשונה בישראל, לתעשיית העיצוב היצירתית והמפתיעה ביותר באופנה בארץ – הקוטור הישראלי – מעצבי שמלות הערב והכלה.

בחלל חווייתי, חלומי ומלא פנטזיה מחברת התערוכה בין ההיסטוריה העולמית של שמלות הנשף, לבין המעצבים הישראלים המובילים בתחום. דרך דיאלוג יצירתי זה בוחנת התערוכה שאלות על תפקידן של האופנה והחגיגות המפוארות בחיי היומיום, על בריחה מהמציאות, על חלומות ואגדות ועל הפנטזיה להיות נסיכים ונסיכות ולו ללילה קסום אחד.

הנשף, צילום: אלעד שריג

תערוכת הנשף, שמתפרשת על פני כל חללי המוזיאון, כוללת כ־120 שמלות בעיצובים היסטוריים ועכשוויים וכ־50 אביזרים שהוכנו במיוחד לתערוכה על ידי טובי המעצבים בישראל.

הגלריה התחתונה ע"ש ד"ר שולמית כצמן הפכה לציר זמן היסטורי שמציג את התהפוכות שהתחוללו באופנת הנשף והערב באמצעות שחזורים של דגמים פופולריים מהמאה ה־18 ועד שנות ה־80.

ויקטור 'ויוי' בלאיש, מוני מדניק, באסטל ושמלת נשף 1870, צילום: מיכל חלבין

הגלריה העליונה מציגה את "הנשף המודרני: קוטור ישראלי" ומעניקה הצצה לתעשיית אופנת הערב בישראל באמצעות שמלות של המעצבים המובילים בארץ.

התערוכה "לב של זכוכית: מסע בעקבות נעלי סינדרלה", שמוצגת במסדרון ההיקפי, מתחקה אחר גלגוליה התרבותיים השונים של נעל סינדרלה, על ביטוייה הנשיים והגבריים, באמצעות מודלים שהודפסו במדפסת תלת־ממד.

בגלריה מרגלית ע"ש ד"ר אברהם מרגלית מוצגת העבודה 11:59PM של עידית ברק שמפגישה בין שמלות מן האגדות לבין מחשבות על קוטור חדש, באמצעות כ־10,000 מטרים של סיבים אופטיים.

כ"מנה אחרונה" במסע התערוכה, הפך חלל מעבדת העיצוב ל"חדר הקצפת והכובען המטורף", שמפגיש בין 15 כובעי קינוחים של הכובען מאור צבר ובין מגדלי מקרונים ועוגות של השף הקונדיטור אלון שבו.

מאור צבר, אלון שבו, חדר הקצפת והכובען המטורף, צילום: אלעד שריג

אתם מוזמנים לחוויה רב חושית ובלתי נשכחת המשלבת סאונד, עיצוב תפאורה ותאורה. דרך הדיאלוג היצירתי שבין החגיגי ליומיומי, ובין הפנטסטי לממשי, התערוכה תוהה על תפקידה של האופנה בחיי היומיום, על בריחה מהמציאות, על יציאה מפרופורציות, על חלומות על עושר וגם אושר.

.