אודות | צור קשר | עיתונות | ידידים | מגזין | ניוזלטר | ספריית החומרים | العربية | English  
מידע למבקר תערוכות אוספים לוח ארועים חינוך
גיליון 14#
נובמבר 2015 - מאי 2016
חדשות
קול קורא ברבים | מרץ 2016
17 מרץ, 2016

ריכזנו עבור הקוראים את כל הודעות הקול קורא הרלוונטיות לאנשים הפועלים בשדה העיצוב, על תחומיו השונים. גם בצד המעשי וגם בתיאורטי, גם ביזמי וגם בחברתי. פעילות ענפה נרשמת בגזרה הירושלמית, אבל גם במרכז הארץ נמצאו כמה הזדמנויות מעניינות. אולי זו בדיוק ההזדמנות שחיכיתם לה

* קולות קוראים להצעות לפרויקטים עבור שבוע העיצוב ירושלים 2016
שבוע העיצוב ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, מתקיים בבית הנסן מזה חמש שנים. השנה שבוע העיצוב בירושלים מתרחב, יוצא מגבולות הנסן לאתרים נוספים בעיר ומשלב מעצבים מהארץ ומחו״ל, כיאה לאירוע העיצוב המרכזי בישראל. במאי יתקיים שבוע העיצוב בירושלים ובמסגרתו תערוכות של מעצבים ישראלים ובינלאומיים בבית הנסן ובוילה שרובר, כנס מקצועי בתאטרון ירושלים, שיתופי פעולה עם אקדמיות לעיצוב בירושלים ומחוצה לה, פרויקטים בשילוב הקהילה, הופעות, סדנאות ומפגשים.

לפרטים נוספים לחץ כאן >


קול קורא חללי עבודה ומכירה ליוצרים ומעצבים | חוצות היוצר, ירושלים
חללי עבודה ומכירה ליוצרים ומעצבים, להשכרה בתנאים מעולים ופנויים לכניסה מיידית. אם אתם (יוצרים ומעצבים) מאלה שלא מפחדים ללכלך את הידיים, ומחפשים את 'הדבר הבא', אולי סוף סוף מצאתם אותו. מקום קסום לעבוד בו ולהציג בו את התוצרת, והזדמנות להיות חלק ממתחם מתחדש.
חללים בגדלים שונים כ-20-130 מ"ר, חלקם חללים בגובה של כארבעה מטרים מחולקים עם גלריות, בתנאי שכירות אטרקטיבים.
ניתן לשלוח פרופיל ותיק עבודות ל: ayala@ranwolf.co.il

לפייסבוק של חוצות היוצר,  Artists Colony, לחץ כאן >
 
קול קורא לתערוכה | חומר צורה ותפקוד - עיצוב בעקבות הטבע
התערוכה "חומר צורה ותפקוד - עיצוב בעקבות הטבע" תוצג בגלריה לטבע על שם גייל רובין בתחנה לחקר ציפורי ירושלים. המוצגים בתערוכה יעסקו ביחסי הגומלין שבין עיצוב, אדריכלות, תעשייה וטבע. יוצגו דוגמאות למוצרים וחומרים המיישמים עקרונות ממנגנונים הקיימים בטבע, תוך הדגשת מנגנונים מבניים/צורניים. כמו כן יוצגו דוגמאות מעולם הטבע העשויות להוות מקור ידע והשראה לפיתוח מוצרים וטכנולוגיות עתידיות.

פתיחת התערוכה: יוני 2016
אוצרות: עמיר בלבן | נעם אטיאס | עינת גזית
ייעוץ ביומימיקרי: ד"ר יעל הלפמן כהן
שליחת הצעות עד ל: 31.3.2016

לפרטים נוספים לחץ כאן >


קול קורא לסימפוזיון השני לתלמידי מחקר באמנות חזותית | הפקולטה למדעי הרוח, האוניברסיטה העברית ירושלים
קול קורא מהפן האקדמי, עבור תלמידי מחקר בתואר שני או שלישי, להגיש הצעות להרצאות קצרות, אודות עבודת המחקר שלהם.

מועד אחרון להגשת ההצעות: 31.3.2016
הכנס יתקיים ב: 9.6.16

לפרטים נוספים לחץ כאן > 


עיצוב אופנה ישראלית - סיוע ותמיכה למעצבי אופנה ישראלים צעירים ביצירת קולקציה חדשה | מלגת מפעל הפיס
מפעל הפיס שמח להשיק זו השנה השנייה, מיזם המסייע ותומך במעצבי אופנה ישראלים ביצירת קולקציית הלבשה חדשה.
ועדה אמנותית מקצועית תבחן את ההצעות שיוגשו ותבחר עד 7 מעצבי אופנה שיזכו למענק בסך של עד 150 אלף ₪ לעיצוב ולהפקת קולקציית ההלבשה החדשה ולייצור כמות ראשונית של פריטים מהקולקציה. כמו כן, ליווי אמנותי ועסקי מוצע למעצבים בהתאם לצורכיהם.

הקולקציות החדשות יוצגו בבכורה בשבוע האופנה גינדי תל אביב 2016.

מועד אחרון להגשת מועמדות: 21.3.16

לפרטים נוספים לחץ כאן >  


קול קורא - המפעל | פרויקט החדש של קבוצת בית ריק - המפעל - יוצא לדרך.
בחלקו הראשון של הפרויקט, שיימשך מאפריל ועד יוני, תבנה התשתית למפעל - מרחב אמנותי חי - מהצנרת ועד לפס הייצור ומוצריו. לשם כך דרושים לנו שותפים: אמנים מכל התחומים, חוקרים, אדריכלים, אנשי רוח ומעשה.
בחודש יולי המפעל יפתח לקהל הרחב.

הקבוצה החלה עם חזון לבניית מפעל תרבות שיהיה גוף יצרני, יציע סביבות עבודה משותפות, יציג וימכור את מוצריו בחנות המפעל. חברת עדן לפיתוח מרכז ירושלים הצטרפה למיזם ונתנה לנו את המפתחות למבנה ההיסטורי ברחוב המערביים 3 בירושלים ואת המשאבים להפעילו למשך הקיץ הקרוב.

מועד אחרון לשליחת הצעות: 7.4.16

ניתן לפנות לחברי הקבוצה במייל: haMiffal@gmail.com

ימים פתוחים במתחם: א' - 15:00-10:00; ד' - 19:00-14:00
* Seed City |
קול קורא לפעולה במתחם הבורסה ברמת גן | קולקטיב אונייה
בין גורדי שחקים, מוסכים, חליפות וריח צ'יפסר קולקטיב אונייה מכריזים על פרויקט חדש במתחם הבורסה ברמת-גן וקוראים להציע וליצור סדרת פעולות והתערבויות פיזיות במרחב הציבורי. יוצרים ורעיונות עם זיקה לנושאי העניין מוזמנים לפתח פעולות שישרתו את המרחב ציבורי לאורך זמן. 7-10 פרויקטים יצטרפו לפעולות של קולקטיב אנייה ו"מרכז השל לקיימות", ויקבלו ליווי מקצועי ואמנותי ותמיכה כספית לביצוע.

לפרטים נוספים לחץ כאן > 

 

גדולים משחקים - על משחק וצעצועים בעולם המבוגרים | קול קורא להגשת תקצירים להרצאות לכנס השנתי של המחלקה לעיצוב בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים
מה הם משחקי מבוגרים? האם ובמה הם שונים ממשחקי ילדים? האם המשחקים נשארו אותו הדבר? האם הם משתנים? באיזה אופן?
מה מקומו ותפקידו של משחק בחיי המבוגרים? האם משחק הוא אמצעי לאינטראקציה חברתית או אולי אלמנט המאפשר
הימנעות ממנה? כיצד משפיעה הטכנולוגיה על משחקי המבוגרים? מה קורה למשחק בין עולם אמיתי לעולם וירטואלי? ועוד.

תאריך אחרון להגשת תקצירים: 30.3.2016
הכנס יערך ביום שני, 2.5.2016, בקמפוס אמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים
מארגני הכנס: דורי אורין ומירב רהט

לפרטים נוספים לחץ כאן >קול קורא לפסטיבל הנייר והקרטון 2016, מתחם שרונים 
אמנים ויוצרים מוזמנים להגיש הצעות ליצירה מקורית או להגיש יצירות קיימות שישתלבו בתוכנית האמנותית, כאשר תכני היריד יעסקו באמנות הנייר והקרטון על כל גווניה: פסלי נייר, אוריגמי, פסלי עיסת נייר, נגזרות נייר, פופ-אפ, רישומים וציורים על נייר, וכל רעיון מקורי אחר.
חובת השתתפות הינה לכל התקופה של היריד. כל הצעה שתוגש ותימצא מתאימה תקבל אישור לתצוגה ויינתן לה מקום מתאים במרחב המתחם המסחרי של הקניון, בתנאי פנים, באזור מקורה וממוזג.

תאריך אחרון להגשת הצעות: 24.3.16

את ההצעות יש להגיש באי-מייל בלבד לכתובת: hadasitz@icloud.com בעבור הדס איצקוביץ - מפיקה ומנהלת אמנותית. לכל שאלה יש לפנות בטלפון 050-2924018

* קול קורא לכנס לכנס "קולות חדשים בחקר התרבות" | 31 במאי - 1 ביוני 2016 | מכללת ספיר ובצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים
סטודנטיות/ים וחוקרות/ים צעירות/ים, שעיסוקן/ם הוא בתחום לימודי תרבות )Culture Studies(, מוזמנות/ים להגיש הצעות לקראת הכנס "קולות חדשים בחקר התרבות". הכנס, יחיד מסוגו בארץ ומתקיים זו השנה הרביעית, מציע במה לסטודנטיות/ים בלימודי התואר הראשון
והשני, ומעודד חשיפת מחקרים עדכניים בתחום לימודי התרבות, כמו גם היכרות עם קהילת חוקרות/י התרבות בארץ ויצירת שיתופי פעולה מחקריים. ההצעות יכולות לעסוק במגוון ההיבטים של לימודי התרבות: החל מההיבט התיאורטי, עבור דרך ההיבט
המתודולוגי וכלה במקרי בוחן פרטיים ובהיבטים הפרקטיים של המעשה התרבותי.

תאריך אחרון להגשת הצעות: 21.4.16

לפרטים נוספים לחץ כאן > 


* מתוך רשות המחקר בצלאל | קולות קוראים שיכולים להוות תחומי עניין ופוטנציאל לשיתופי פעולה מחקריים בינלאומיים 
ניתן להתייעץ עם רשות המחקר בצלאל הנוגע להתאמת מחקרים ותחומי ענייןלהצעות המימון השונות. זהו דף קבוע המתעדכן באופן רציף, לכן מומלץ לבקר בו מידי פעם ולהרשם לניוזלטר. 


לפרטים נוספים לחץ כאן >
 


סיור אישי עם חיימה חיון בתערוכה פאנטסטיקו
מיה דבש
אתם מוזמנים לעבור בין העבודות של חיימה חיון ולהרחיב את הכתוב על קירות הגלריות בסיפורים מאחורי תהליך היצירה ומקורות ההשראה המתובלים בהומור ובקלילות האופיינים לו.
להמשך »
חדשות
Designer's Days הזוכים בתחרות
הזוכים בפרס השופטים לעיצוב חלל תצוגה ביריד ה-Designer days" 2011" הם חברת העיצוב האיטלקית Molteni&C והמעצבת הצרפתייה קונסטנס גיסה (Guisset).
להמשך »
ראיונות
שובר את התבנית
שירה שובל | ספריית החומרים
ראיון עם המעצב ניקולא לה מונייה אשר תחת ידיו בטון הופך לבד ובד הופך לבטון. בביקור קצר בארץ הוא מספר כיצד שאריות בטון שזורקים הפועלים מדי יום לפח מתעצבות מעצמן ויוצרות עבודות אמנות יחידות במינן. ראיון עם מעצב השובר תבניות לא רק מטאפוריות.
להמשך »
© כל הזכויות שמורות למוזיאון העיצוב חולון, 2010   |   ניוזלטר   |   יצירת קשר   |   תנאי שימוש   |   הקמת האתר: סייברסרב   |   עיצוב: ™wuwa   |   צילומים: יעל פינקוס